bugün

"grinin 50 tonu" dur.

50 ton kitap mı olur ya?

(suratıma vurmayın he, yüzümle para kazanıyorum ben)
uykuların doğusu - hasan ali toptaş.
Das Kapital. Hatta ondan önce "kapital'i anlamak" diye ön bilgi kitabını okumuştum.
Şu çılgın türkler. Bu nası bi kitap ya oku oku bitmiyo! Ayrıca sürükleyici gelmedi bana. Bilmiyorum tarihi okumaktansa biri bana anlatınca daha kolay ve daha çabuk öğreniyorum.
(bkz: meydan larousse)
das kapital. okuyacak seviyeye gelebilmek için onun iki katı kitap ve makale okudum zaten. ama yine de okurken beynim aşırı ısınıp kapatıyordu. bir daha da hp'den beyin almadım zaten.
ibrahim hakkı erzuruminin marifetnamesi, 600 sayfadır, Lügati ağırdır, zeka zorlayacak derece de derindir. Tek cumlesinden anlaşılabilen anlamı yazmak beş sayfa tutar. Tabi ki anlayabilene.
umberto eco facoult sarkacı .
Tanrı ile sohbet 1
*Neale Donald Walsch .
(bkz: Adr)

iki cilt, 1500 sayfa, ansiklopedik... yaklaşık 12 kilo falan çekiyor.
Albert Camus-Sisifos Söyleni.
Sayfa sayısı çok az olan bir felsefi deneme kitabıdır. Az çok felsefeden anlayan Herkesin bildiği felsefi Terimlerin tahsin yücel tarafından Gereksiz yere türkçeleştirilmesi yüzünden daha bir ağır gelmiştir.
roberto bolano - 2660.

kuzey meksika'dan nazi almanyası'na, stalin moskovası'na, drakula'nın kalesine ve denizlerin derinliklerine uzanan bir edebi labirente girmek isterseniz buyrun derim. 2660 tam sizlik.