bugün

Dabbe. Kucukken cok pohpohlamıslardı acamadım hıcbırzaman.
küçük olan her insan allah'tan korkar..
küçük olan çoğu kişi de allah sandığı nesnelerden korkmuştur..
örnek: güneş, cami, ateş, baba vb..
bazı kişiler babasını hala allah zannederek korkup, bazı kişilerde cami'yi hala allah sanıp namaza gitmemektedir..
deliler, komedi filmlerindekiler de dahil.
dozerden korkardım beni alıp götürücek diye.
zeyna'dır.

karıya bakıp hem osbir çekiyordum, hem de kılıç sallarken çektiği klarklardan korkuyordum. yordum.
Gece kapı arkası askısında gördüğüm kıyafetler * her seferinde korkunçlu bir şeylere benzetip yorganı kafama çekerdim.
Uzaylıların beni kaçırmasından.
Domates. Evet bildiğimiz domatesten korkuyormuşum.
(bkz: Asansör)

Hala tek basima binmem. Deli miyim olm, niye bineyim?
sifon sesi.
sifonu çekip tuvaletten koşarak kaçardım.
beşiktaş yıldızda ki toprak bank'ın binası. gecenin karanlığını deleri kapkara camlarıyla. camdan bakamazdım.
Karanlıkken uykuya dalmadan önce kolumun ya da bacağımın yatağın dışına çıkması durumunda, bir şeyin tutup çekeceğini sanıp korkardım.
çamaşır makinesi hızlı devire geçtiği zaman korkardım, yanına yaklaşamamayı bırakın sesini duymamak için kulağımı kapatırdım.
sut kardeslerdeki gulyabani. hala korkarim
Kalın kaşlı insanlardan. Hep masanın altina, kapının arkasına saklanirmisim.
Banu alkan'ın memeleridir.
Kamyonlardaki hava tabancası. Zehirlenecem diye 3 mahalle öteye kaçmıştım.
annem her söylediginde tırstığım, sordum sari cicege adlı ilahi. bir de, annem babam top-rak-tır diye bastira bastira söylendiginde kafamda topraktan anne baba canlandirip deli korkardım. ha bir de çiçek eydür derviş baba'nın ne oldugunu bilmedigimden cok korkunç gelirdi o kismi da.
deli mehmet diye biri vardı mahallede. gerçekten de deliydi ilaç falan kullanıyor hep. küçükken yanından geçerken kolumu tutup bırakmamıştı(neden yaptığını anlamamıştım ama kurtarmasam kolunu keserdi diye korkutmuştu beni kurtaran kişi. ben de çocuk aklımla ona inanıp korkumu daha da artırmıştım). sonra bir büyüğüm kurtarmıştı beni. kaç gece rüyalarıma girdi, kaç gece uyuyamadım sözlük bilsen. aradan yıllar geçti hala görürüm bazen. ve hala eskisi kadar olmasa bile yanına yaklaşmaya korkarım ters bir hareket yaparsa diye.
karanlık, böcek, eklem bacaklı türleri, sinek ilacı arabasının dumanı.
Palyaço. Hala da korkarım o illetten. Her açılışta, tanıtımda karşıma çıkan gereksiz, korkutucu manyaklar. Bir de ısrarla elindeki broşürü vermek için çabalayanları vardır ki en fenaları. istemiyorum arkadaşım seni de o kağıt parçasını da. Yapma, korkuyorum işte. Bak yine korktum uf sözlük uf... çok berbat bir durum. Arkadaş arasında lafı açılınca dalga konusu olmak an meselesi. Kim bulduysa şu siktiri boktan işi onun allah belasını versin.
yorganımın açık kalması. evet. bildiğin bundan çok korkardım sözlük. yorganı örtünce cinden, periden, bilumum korkunçlu şeylerden korunurum sanıyorum. bi el tutup beni aşağıya çekemeyecek sıkı sıkı örtünce, kimse sızamaz içeriye filan. vurma sözlük tamam. gerçi hala korkmuyor değilim ya neyse.
Dolabımın ve kapının açık kalmasıydı.Dolaptan öcü çıkmasından ve kapıdan hırsız gelmesinden korkardım.Hala yatarken dolabın kapağını ve kapıyı kapatırım.
Yatak altı. Sanki bir kol çıkacak ve bacağımdan tutacakmış gibi hissederdim.
Örümcek, halen de korkarım.