bugün

Evet efenım soz sızde buyrun,
Tarih yazılısında kitap açıp kağıdı fulleme yolunda ilerlerken hocanın gelıp ''napıyorsun kızım?'' demesiyle başımı kaldırıp hocayla birkaç saniyelik göz temasımız sonrasında verdiğim mantıksız cevap; hocam arkadaş birşey sordu ona bakıyordum.
ilk kez 6. sınıfta çekmiştim sanırım. sıra arkadaşımla kağıtları zar zor değiştirdik. sonra bir de baktık hoca camda perde asıyor. aynı zamanda ilk kez 45 civarı bir not aldığım sınavdı sanırım.
ingilizce kitap quizinde sen bakacaksın ben bakacağım diye sıra arkadaşımla kavga edip kitabı ortadan ikiye ayırmıştık.
yeni yetme liseli olduğumuz zamanlardı.

en arka iki sıra olarak, kimya yazılısında kitapçık değiştirmeyi koymuştuk kafaya.

gözetmen olarak okulun en mal hocasının geleceğini öğrendiğimizde, yüz ifademiz görülmeye değerdi.

hoca geldi, kitapçıkları dağıttı o arada atiklikle değiştirdik. sıra arkadaşımla yardırmaya başlamıştık bile.

biz yardırmaya dalmışken, mal hocanın gittiğinden, yerine okulun açılışından itibaren okulda bulunan Cingöz matematikçinin geldiğini farketmemiştik bile.

usulca geldi, ve bağırmaya başladı. kimi Kandırıyorsunuz lan siz çakal mısınız lan siz, diye.

kağıtlar güme gitti, biz güme gittik.

kopya çekmeyin arkadaşlar. çekecekseniz planlı programlı çekin. haydin iyi günler.