bugün

yazarları isyan ettirecek dünya üzerindeki adaletsizliklerdir.

zenginlerin işlerinin sürekli rast gitmesi ve daha çok kazanmaları. fakirin ise daha da batması.
her geçen gün kötünün kötüsü vardır önermesini doğrular nitelikteki adaletsizliklerdir.
özel üniversite. ne zaman aklıma gelse sikerim böyle işi demekten alamıyorum kendimi parası olmayanın suçu ne ki oraya girebilmek için götünü yırtıyor. öbür yandan sikini sallayan adam parasını verip götünü yırtan adamla aynı sınıfta okuyor bak yine sinirlendim yahu. gerçi özel üniversite ye burssuz gidenler eksileyecekler ama olsun yine de sikerim böyle sistemi.
gözle görünürlüğü bu kadar bariz olduğu halde, hala normalmiş gibi algılanan; afrika'daki insanların açlıktan ölmek üzereyken, dünyanın genellikle emperyalist ülkelerinde veya herhangi bi ülkesinde bulunup, kişiliğinde emperyalizm hormonu salgılanan insanların zevk için bir günde milyondolarlar harcaması.
sınıflı toplum, başlangıç noktası.
En yerinde isyanı bukowski etmiştir: Afrikaya ilaç göndermeye karar vermiştik; fakat hepsinin üzerinde "tok karnına" yazıyordu. C.Bukowski.
bir hiç uğruna hapis yatan, idam edilenlere karşı yapılan adaletsizliklerdir.
iyilerin hep üzülüp kötülerin mutlu olması...
(bkz: kapitalizm)
Çekilişlerde 2-3 kişi bile olsa kazananın ben olmayışım,ISSSYEEEAAAAĞN!!!
1 günde 4 saat uyumam, başka türlü olmuyor calismak lazım. 4 saat nedir amk.
Allahın dünyasında gezememek para vermek. Off
Güzel kızların piç erkeklere bakması.
Hem insanın içinde adalet diye bir kavram olması, hem onu dünyada hiç görememek.
Dünyanın adaletsiz olması.
binlerce yıllık türk tarihinde binali dönemine denk gelmek.
Birileri Açlıktan ölürken, birilerinin çok yemekten ölmesi.
Tamamen suçsuz olduğu halde öldürülen masum çocuklar.
Asgari ücretle 4 Kişilik ailesini geçindirmeye çalışan adamla, milyonlar kazanarak bir bok yapmayan adam.

Uzar gider bu liste bitmez.
(bkz: Sınıf ayrımı)

Tevazu sahibi olmayan ibneler var!
ben it gibi çalışıyorum, iki yakam bir araya gelmiyor. a haberdeki eleman muhabirim diye binlerce lira maaş alıyor.
allah belasını versin bu düzenin.
Avrupada 1 yilda dondurmaya harcanan para tüm afrikanın yemek ihtiyacını karşılıyormuş.
Dünyanın, bir avuç şeytana hizmet eden orospu çocukları tarafından yönetilmesi ve bizim de buna razı gelmemiz.
güncel Önemli Başlıklar