bugün

yazarların hayatlarına o ya da bu şekilde kıyıdan köşeden de temas etmiş platonik aşkların sıralı tam listesi.

evet beyler biraz düşündüm. hatırlamaya çalıştım. sıralı olarak bütün listemi açıklıyorum. henüz 22 yaşındayım. o yüzden ileriki zamanlarda daha fazla olacağını umuyorum ama şimdiye kadar ki listemi isim vererek yayınlayacağım.

geçen gün uyumak için yatağıma gittim. uyumadan önce yatakta dönüp dururken bu geldi aklıma ne zamandır unutuyordum. şimdi tam zamanı bence.

bir de bu listeyle ilgili genel bir şey ekleyeyim. bu listedeki bütün platonik aşklarımla bugün hala arkadaşız ve büyük bir bölümüyle facebook vasıtasıyla konuşuyorum.

irem: ilk platonik aşkım ilk kez karşı yaşıtım karşı cinsle tanışmama vesile olan ilkokul 1. sınıftaydı. adı irem'di. ilk aşkım platonik aşkım olması vesilesiyle benim için yeri bambaşkadır. bugün itü'de -bölümü söylemeyim.- iyi bir mühendislikte okuyor.

merve: irem'in ilkokul 3. sınıfta başka okula transfer olmasıyla yeni bir platonik aşkım daha oldu. merve. irem'in aksine aşırı derecede esmer. bir de sınıf annesi denen bir olay vardı ilkokulda bu kızın annesi sınıf annesiydi. bugün hacettepe üni. de bir öğretmenlik dalında okuyor.

kübra: sınıfa yeni gelmişti yine 3. sınıftı galiba. kübra'nın gelişiyle merve gözümde bir anda çirkinleşti. 3 numaram kübra'ydı. bugün sağlıkla ilgili bir bölümde okuyor galiba. tam emin değilim. bu kıza ilgim çok kısa sürdü.

türkan: kübra'dan sonra buna takıldım bir ara bu kısa sürdü. bu da sağlıkcı olmuş.

gamze: ilköğetim 6. sınıftan 7. sınıfa kadar platonik aşkımdı. gamze'nin kankası vardı. betül diye. sonra betül varken gamze'ye ilgi duyuyor olmamı saçma buldum. çünkü gamze çok havalı bir kızdı. gamze güzeldi fakat betül de güzeldi.

betül: 2 senemi gamze'ye olan platonik aşkımla harcamıştım ne kadar salaktım. oysa betül harika bir seçenekti ve o kadar platonik aşkın sonunucunda beni seven bir kız bulmuştum. betül de bana karşı boş değildi. bence betül gamze'den güzeldi. aynı zamanda betül benim sıra arkadaşımdı. yani her gün 6 saat boyunca aynı sırada oturuyoruz. o sırada okul birincisi olmuştum ve betül'ün bana olan ilgisi daha artmıştı. daha sonra biz betül'le tam anlamıyla çıkma denilen olayın içine girmiş bulunduk. ilk çıktığım kız bu. betül aynı gamze gibi giresunlu'ydu. karadeniz geni olsa gerek beyaz tenli ve kumraldı. betül ilk öpüştüğüm kızdı. şimdi beden eğitimi ile ilgili bir bölümde oldukça fit bir vücudu var. güzel kız vesselam.

ilkokul bitti. liseye geçtim. ilkokulla ilgili her şey geride kaldı. lise platoniklerim:

sevda: yürüyen testorteron muyum neyim ? tam anlamadım ama lisenin ilk günü kimse kimseyi tanımıyor. ben 160 kişinin içinden onu fark ettim. evet lisenin bahçesinde hangi sınıfta olduğu daha belli olmayan 160 yeni liseye başlayacak öğrenci var ve ben onu gözüme kestirdim. yeni liseye başlayavak öğrenciler olarak hepimiz müdür yardımcısının torbasından sınıfımızın yazılı olduğu kağıdı rastgele çekiyorduk ve gideceğimiz şube bu şekilde belirleniyordu. ilk olarak sevda çekti. 9/c çıktı. sıra bana gelmişti ve oldukça heyecanım doruktaydı. ne olur "c" olsun diyordum içimden. bir çektim "a" geldi. hay şansımı sikeyim. sevda'yla aynı şubeye düşemedik. daha sonra msn'sine bir şekilde ulaşıp eklemiştim ve bu yolla biraz muhabbetimiz olmuştu. sonra pek ilginlenmedim sevda'da böylece yalan oldu.

refira: babası arap'tı. annesi türk'tü ama kız da tam arap gibiydi. esmerdi. kıvırcık saçlıydı. devrimciydi. hem de aşırı devrimci. ödp ile eylemlere giderdi. çok akıllı bir kızdı. henüz lisedeyken bile sol yayınlarda yazılar yazıyordu. halkların kapitalizmden kurtuluşu vs. ile ilgili bana da okuturdu ve inanır msınız o yazıları bir lise öğrencisinin yazdığına ihtimal vermezsiniz. sanırsınız ki bu sosyalizm içerikli yazılar yılların sosyalisti bir yazar tarafından yazılmış. bu listedeki en seksi kızdı. en fazla ulaşmak istediğim kız refira. fakat telefon numarası yok ve kız aşırı sosyalist olduğu için facebook kullanmıyor. ben de gittim abisini facebook'tan ekledim. o da kabul etti. eğer abisi benim kız kardeşine ulaşmak için onu eklediğimi öğrense herhalde ağzımı yüzümü kırardı.

güneş: bu kızla dersaneden tanışıyoruz. kız hem aşırı derecede güzel hem de çok zekiydi. adeta ayaklı kütüphaneydi. devamlı kitap okurdu. ders çalışırdı. ben onun kadar çalışmazdım ve sonuç olarak tabi ki o şu an benden daha iyi bir bölümde. kız çerkesti. şarışındı kadife gibi bir teni vardı. aynı zamanda çok komik bir kızdı. mizah anlayışı mükemmelin üstündeydi. tespit yapardı, taklit bile yapardı. çok gülerdik. bu arada ben de komiğimdir. insanın kendisine komik demesi doğru mu bilmiyorum ama cidden komiğim. güneş'i gözünden yaş getirene kadar güldürdüğümü bilirim. bildiğin gülmekten ağladı kız. çok iyi anlaşırdık onunla ama tabi hislerim hakkında ona bir şey belli etmedim. çünkü üniversite sınavına hazırlanıyorduk ve zamanı değildi. bir de onun benden daha çalışkan olması sınavlarda benden daha yüksek puanlar alması özgüvenimi zayıflatıyordu. kızın babası yüksek bir devlet görevlisi benim babam işçi. sosyal statü farkımız olduğunun da farkındayım. bu yüzden hayallerimin hüsranla sonuçlanacağını biliyorum. tabi bu dönem refira defteri kapanmıştı. asla içimden dahi iki kıza aynı anda hisler beslemedim. tek eşliliğe gönülden bağlıyım. iki kişiyi aynı anda sevemezsin. bu bir gerçek. neyse en son statümüz farklı diyordum. bugün bile ileriki hayatımda güneş'ten daha zengin olacağıma inanıyorum. çünkü bunun için çalışıyorum. gerekli olduğuna inandığım altyapıyı oluşturuyorum. en uzun paragrafı güneş için yazdım. çünkü beni en çok etkileyen güneş'ti. hangisine en fazla aşıktın diye sorsanız güneş'i 1. sıraya koyarım. hatta sözlükte "çerkes kızı" başlığında entry kasmamın sebebi de bu kız. diş hekimi olacak yakında.

ulan var ya bu kadar şeyi yazdıktan sonra ifşa olsam sıçtım.
(bkz: okuyamadım durumumuz yoktu)
okullara karşı yaşanmış platonik aşklarda dahildir bu hedeye.
görsel
(bkz: okudum duygulandım beyler)
bugüne kadar kimseye bir zararım olmadı ne yaşadıysam kendi içimde yaşadım.
bir tane olmuştur ve hayatımı ciddi anlamda sikmeme neden olmuştur. yapacak birşey yok geçmişi değiştiremiyoruz.