bugün

yazarların tekrar geri dönmek istedikleri anlar, dakikalar, günler veya yıllardır.

ankara'da evimizin bahçesinde ben kuzenlerimle şişme havuzun içinde neşe ve mutlulukla çırpınırken bütün ailenin o evde toplandığı ve mangal yaktığı kalabalık günlere geri dönmek isterdim...
ortaokulda fen bilgisi dersinde osurup, çıkardığım kötü kokudan dolayı hocanın dersi erken bitirdiği güne geri dönmek isterdim.
annemin gömülmeye götürmeden ki son haline. daha 5 yaşındayken ben. neden yattığını bilmeden öyle baktığım zamana. şimdi olsa, ah keşke olsa, doya doya koklayarak öperdim annemi.

edit: biri eksilemiş, sana ne desem ne söylesem, insan mısın, insan olduğunu düşünüyor musun, bak bakalım aynaya bir. ne göreceksin orada. hayır asla hakaret etmem. çöplüğe tükürülmez çünkü. tükrük kirlenir.
ah ah o kadar çok geri dönmek istediğim an var ki hangisini yazayım bilemedim.
o yumurtayı döllediğim zamana.
ulan ne gerek vardı.
genellikle çocukluk anlarıdır. Çünkü masumiyet vardır, arkadaşlık vardır, herşey tıkırındadır. Ayıboğan vardır, bu uzmanı vardır, bilo vardır. Gezmek, oyun oynamak vardır. Tarih vereceksek 90-95 arasında ki yaz tatilleri, mekan vereceksek, artvin - savsat yoncali köyüdür.
eski sevgilinin ingiltereye yerlesme karari aldigi andir.vaz gecirmek icin caba sarfederdim.
10 dk öncesine dönüp o mesajı atmamak isterdim gelen cevap karşısında şiddetle istediğimdir.
24 saat 57 dakika önce.
birisini at teptiği an. (bkz: bakmayınız)
11. sınıfa tekrar dönmek isterdim.

not: 12. sınıf değilim.
not2: sınıfta kız yoktu.
not3: öyle birşeyler.
haziran ayı tabiki, donduk şimdiden.
cenin hali. öylece kalmak ve mümkünse karın boşluğuna yada olmayacak bir yere düşmek. (bkz: doğduğuna pişman olmak)
4 veya 5 yaşları olacak. enka da yüzmeye devam etseydim. *
30 ağustos gününe dönmek isterdim. ve ondan sonraki 13 güne.
spermin yumurtayı döllemeye geldiği an.
ne yapıp edip engellerdim o döllenmeyi; o yumurta döllenmeyecek, o kadar! başka yumurtalarımız var; olma mı?
taytlardan , şortlardan bilumum tshirtlerden kendime saç yaptığım anların herhangi birisi olabilir .
giz içerir. mesela ben şu an içimde çok gizemli bir hisle uludağ sözlük'e dönmüş bulunmaktayım. böyle sanki paranormal activity izliyormuş gibi gerildim şu an. kalbim güm güm atarken yanaklarım alev aldı, yanıyor. of yarabbi bu ne heyecan! bir şeyler olacak ama ne ?!
16 mart 2010. Su an cok cok farkli bi hayatim olabilirdi.
şimdi bulunduğum andan geriye gidip de değiştirebileceğim bir ânım olsaydı şüphesiz ki bu 30 aralık 2004 olurdu.
onunla tanıştığım güne dönmek isterdim. bir gidebilseydim o güne tanışmama hakkımı kullanırdım. belki bu kadar büyük bir sevdiyi tatmamış olurdum ama bu kadar büyük bir acıyı da yaşamamış olurdum.
mümkünse 4 ay öncesine,1 temmuz 2012 gününne geri dönmek istiyorum.
geçen haftaki bir poker turnuvasında karşımdaki kızın restini görmeden 10 dakika öncesine dönüp kızın kağıtlarını görmeyi aşırı isterdim. zira elimde QQ varken yere açılan QQAA5'e güvenerek resti gördüm va kare as'a kaybettim.
ilkokul 3.sınıf ocak 15 gecesi.
12 haziran 2015.