bugün

eniştem her bayramda sırf komiklik olsun diye o 1 lirayı verir. oysa komikliğinin altında cimrilik yatar. kahvene tüküreyim de gör.
görsel
edit: insanın 10 tane amcası, 6 halası, 5 eniştesi olunca şimdilik az sayılabilecek bir miktar bu. şaka maka kürtlük muazzam ya.
O 1 lirayı utanmadan gülerek komik olduğunu sanarak veren şerefsiz enişte seni de unutmadım. Cimri herif.

görsel
görsel

bakkala giderken yolda buldum. kardayım bu bayram wuuhhu. gerçi bakkala 8.5 lira gitti. demek ki 8 lira zarardayım gene.
100tl içerdeyim.
-350 tl. artık eksi bakiye veriyor hesap. yaşlandık demek ki.
bu senede deyişen bir şey yok. yarım kilodan fazla çukulata gitti sokağın çocuklarına. lan en son kar ettiğimde yaşım 15 falandı. 20 senedir hep zarar hep zarar..
Ben toplamadım ama teyzemin kapısına gelen çocuğa üç tane çikolata verdim. Aval aval bakınca fazla çikolata yersen götünde kıl çıkar dedim. O da şakayla zaman kaybedemem ekmeğime bakıyorum para vermiceksen çıkıyım dedi.

Çok bilinçli ve açıkgöz bi nesil yetişiyo tedirgin olup kapıyı kapatmadım değil yani.
1 kutu fıstıklı lokum
2 kutu çikolatadan başka bir şey yok.
kutuyu açmayıp seyyar tezgahta okutsammı en azından sigara param çıkar.
Amcam bir lira verdi bozdur bozdur harca dedi. Bende hiçbir şekilde zarar ziyan gelmemesi için çerçevelettirip vitrine koydum. Hayat.
(bkz: bayram harçlığı toplayan yazarlar)

olum bak beni ozan güven tribine sokmayın, kaç yaşındasınız lan siz?*
sıfır
görsel
Bayram bitti hala sıfır. Evet.
alınan harçlık:0 tl.
dağıtılan harçlık:300 tl.
yaş otuz olunca birde üzerine çalışınca sıfıra sıfır elde var sıfır.
dedenin titreyen eliyle ve ıkına ıkına verdiği 20 türk lirası.