bugün

Gördüğünde veya aklına geldiğine yazarları en çok duygulandıran, hatta bazen göz yaşlarını serbest bıraktıran şeylerdir.

- Yağmurda ıslanmış kız saçı,
- El ele tutuşan, mutlu çiftler,
- Jar of hearts şarkısı,
- "bir tanem" diyen sevgili...
(bkz: eski fotograflar)
bu aralar pek çok şey. objelerin artık pek bir önemi yok önemli olan duygulanabilmek herhalde benim için.
baba-küçük erkek çocuk ilişkisi.
nedendir bilmem, yolda ne zaman küçük oğlunu elinden tutmuş yürüyen bir baba görsem duygulanırım. hele bir de babasını taklit ederek ellerini arkasında birleştirip yürüyenler var ki resmen ağlayasım geliyor o görüntü karşısında.
evde yalnız uçan sinek.

bilmiyorum lan öyle duygulanıyorum bir an. neden yalnız lan bu hayvancağız? yanında bir tane olsa üşenirim öldürmem ama tek olunca dalıyorum yazık lan vicdan azabı çekiyorum sonra.
gökyüzü.
acun seyreden, demet akalın felan dinleyen kitle. gerçekten çok üzülüyorum.
tadını çıkaramadan geçirdiği dünlerin yarın da gelecek olması. yarının da bugün gibi elden gideceğinin bilinmesi. büyük düşünür müslüm gürsesin dediği gibi
--spoiler--
tutamıyorum zamanı
--spoiler--
http://galeri.uludagsozlu...çok-duygulandıran-şeyler/
şu an ismini vermek istemeyen çok sinsi bi kaç şarkı.
bir film.
5 yılın sonunda güzel duygularla hatırlanacağını bilmek ve kazanılmıs samimi ve mesafeli arkadaşlıklar.
leyla ile mecnun duygusal sahneleri lan. sağlam oluyor baya.
"ah nerede" filmi yemin ediyorum bu filmde duygulanıyorum, hani filmde 3 kardeş okumak için evden ayrılıyorlar ve anneleri onlara yemek hazırlamış, bunlara bir mektup bırakmış o sahnede kendi yaşanmışlıklarımı görüp ağlayasım geliyor budur efendim.
o kadar çok ki bir çocuk masum masum baksa duygulanırım ben.
kazım koyuncunun - le le le şarkısı. tek heceli bir şarkı insanı bu denli duygulandırabilir mi? bambaşka yerlere götürebilir mi? oluyormuş.
platonik aşkımın aklıma gelmesi. bana bakışını anımsamam..
sevdiğim insanları ağlarken görmek.
70 yaşındaki dedelerin sokaklarda mendil satması.
savaş belgeselleri.
ummadığım kişiden iyilik görmek.
çaya bandığım püskevitimin, kırılıp bardağa düşmesi. kaşıkla almaya çalışsam parçalanıyor, o parçalanıp bardağın dibine çökünce çok duygulanıyorum ..
bana eski bir şeyi hatırlatan herhangi bir şarkıdır.
duygusal bir şarkıdır ya da. kısaca müziktir.
melodi yeterlidir.
bir bankta tek başına oturan ihtiyar. evet.