bugün

(resim:#1) .........................................
Enes Osman Aba, Edebi Eserler, islam kategorilerinde eserler yazmış bir yazardır.

Ali-i Hızır ve Yusuf ile Züleyha kitaplarının yazarıdır. Enes Osman Aba kitapları; ikinci Adam Yayınları ve Gece kitaplığı aracılığıyla kitapseverlerle buluşmuştur.
Bir yazar entrynizi beğendi = iyi
Eksi veren = şeytan
X yazar beğendi = melek
X yazar favladı = kabul ediyorum teklifini...
yazarlarsa yazsınlar amk.

biz de çizeriz...
Hani uzun zaman önce sana dediklerimi hatırıyor musun ? Hatırla...
Demiştim ya insanlar bir daire çizmiş içlerine girmiş, içlerinde dönüp duruyorlar. Biz ise dairenin dışındayız. Ne yaptıklarının farkında olsalardı onlarda bu hallerine gülerdi. Şimdi bizde zamanla farkında olmadan o dairenin içine girdik ne yaptığımızıın farkında değiliz. Kim olduğumuz veya neler yaptığımız, neler yaşadığımız hiç umrumuzda olmaz oldu. Seni bilemem ama eski dostum benim gitme zamanı geldi istersen gel benimle, istersen gelme... umrumda değil...
Artık eskisi gibi olamamda yanında, zaten eskisi gibi değilsin sende... Kalabalık... Çok kalabalık artık etrafın sana ulaşamıyorum. ''Çok yorgunum, beni bekleme kaptan...''
Bakma öyle, gözlerimdeki yaş değil. Sadece Kalbim dile geldi gözlerim ona tercüman oluyor. Çok yakındasın fakat ben...ben sana uzağım. Olmam gereken yerdeyim belkide...
Şimdi beni tanıyamazsın zaten ilk gördüğünde de ben, ben değildim. Bir yabancıydı yanındad sana arkadaş olan. Ama artık bunların hiçbir önemi yok. Ne sen bendesin, ne de ben sende...
Giderken haber veremedim. Garip bir gidişti zaten bu, ben uzaklaşırken sende sadece baktın. Uzaktan uzağa gitmemi seyrettin. Ellerinde bağlı değildi niye müsade ettin gitmeme veya sende gelmedin.
Eski bir sözlük yazarıyım işte ne bakarsın böyle uzattığıma eski bir alışkanlık işte...
Zaten onu da beceremem adam akıllı ya atılırım sözlükten ya da 3 aylığına bir kafa izni...
Ne sen duyarsın beni ne de ben işitirim kalbimden süzülüp dilimden bir yakarışı...
Herşey öylesine değilmiş aslında. durup bir selam verebilirdin en azından. Ya da okula ilk geldiğim zamanlarda olduğu gibi sıcak bir sohbet ve çayınla içimi ısıtırdın. Şimdi ise yaklaşamıyorum sana veya sıcak bir kucaklaşma, eskisi gibi bir tebessüm bırakamıyorum sana. Gözlerinde ne anlatmak istiyordun ki bana, bari onu söyleyip öyle gitseydin. Bir sır bıraktın bana sadece, sadece ikimizin bildiği... Yıllar önce tanışmıştık , bugün çay içtik, yarın ise ikimizde yokuz...
Bende sana bir parça sır bıraktım. Bunu neden yaptım bilmiyorum. Sen diğerleri gibi değilsin. Sende kendimi gördüm ama şimdi gözlerimi açamıyorum, bir perde indi gözüme. Bakmaya taktim kalmadı. Zaman ne kadar çabuk geçiyor, yudumladığım çay bu kadar olamadı. Hiç yorulmadan, vazgeçmeden bana eşlik ederdin. Tatlı bir kavga vardı aramızda güçlü bir dostluğun eşiği olan bir çekişmeydi bu... Başımı kaldırdığımda kimseyi göremediğimde yanında yalnızca sen sabaha kadar bana yolumu gösterirdin. En karanlık sokaklardan beraber geçerdik pervasızca. Şimdi ne oldu da eskisi değiliz, bak şimdi o zifiri karanlıkta vazgeçti. Tamam da sen niye vazgeçtin.
SARILMAK; SADECE KUCAKLAŞMAKTAN iBARET BiR FiiL DEĞiLDiR...
UZAKLARDA DA OLSA YANINDAYMIŞSIN HiSSiNi VERMEKTiR. YALNIZ DEĞiLSiN SENiNLEYiM DiYE KALBE FISILDAMAKTIR...
saat 12 den sonraki sol frameyi bekleyenlerdir.
yazar kelimesinin çoğul eki almış halidir.
(bkz: kate upton)
metalika-whereever i may roam.
ben hariç hepsi embesil ve salaktır. Evet.
Kazim Koyuncu ve Umay Umay- Kalbim acidi.
DEVAMINın bir anketle gelebileceğini gösteren ÇOĞUL EK ALMIŞ SÖZ.
O kadar güzel olursan ne yapacaklardı.

(bkz: ya ne olacağıdı)
Yazmak icin dogan insanlar. yada performans odevi yapan liseli.
yazar kelimesinin çoğulu.
Seni özlemek geldi içimden
Çocukluğumu özler gibi
Babamın eve gelişini gözler gibi
Sobanın üzerinde kızarmış ekmek
Çaydanlıkta tıkırdayan çay
içmek geldi seni içimden
Oh çekerek yudum yudum

Ağlamak geldi içimden
Hüngür hıçkırık çocukça
Hiç neden olmasa bile
Türlü kaprisler yaparak sana...
Karanlıktan korktum da yine
Yatağında uyumak istedim
Sokulup kedi gibi koynuna
Sıcaklığını duymak istedim

Haydi evcilik oyna benimle
Çamurdan köfteler yap bana
Bu yaramaz bebeğine
Ninniler söyle dizinde
Haydi çocuk gibi davran bana
Hiç olmadığım kadar çocukça
Çocukluğuma ver bütün bunları
Farzet ki -
Çocukça aşık olmak geldi içimden...

can yücel...
Çok savaş gördü bu millet...Çömelen devleti ilk kez görüyor.Bir taraftan “kardeşim” diye bağrına basacaksın Barzani'yi... Öbür taraftan “taşeron bunlar” deyip, kum çuvallarının ardından çömelerek bakacaksın Barzani'nin topraklarına.* * * Nasıl gezebiliriz ki ayakta?..Yılmaz Özdil'den
bazıları taktığı diğer yazararı takip edip onun bütün entrylerine (-) verir.
sözlüğü sözlük yapandır.*
ilginçtirler! yazdığınız her entryi siz yaşıyormusunuz ya da mesaj kaygısı verdiğinizi sanırlar.
suser'in nitelikli hali.
sözlüklerin veli nimeti.
biziz lan bu!!!*
(ara: yazarlar)
tek sayfada tüm yazarlara bağlantı içeren ideefixe'nin yazarlar linki,
yazar odaklı bir kitap araştırması yapmak için ideal.
http://www.ideefixe.com/kitap/yazar_index.asp
ayrıca bazı yayınevlerinin yazarlar listesi:
http://www.metiskitap.com...ts/Catalog/AuthorList.asp
http://www.iletisim.com.tr/iletisim/authors.aspx
http://www.remzi.com.tr/index.asp?yazarlar
(bkz: yky yazarları)