bugün

ibrahim tatlıses. kendisi benim idolümür.
darwindir. kendisi ortaçağın karanlığına güneş gibi doğmuş, aydınlıkçıların önüne ışık gericilerin kalbinde ateş olmuştur. sizin de dilinizi yakar.
görsel
Jack lupino.
görsel
ismail alpen.

Üstad..
Pablo escobar.
Nikola Tesla. Adam dünyadaki toplam her buluşun yarısını kendi bulmuş. Daha ne.
(bkz: celal şengör)
(bkz: Prof Jeniffer Doudna)
(bkz: recep tayyip erdoğan)
görsel
görsel
sadri baba.
her gün izlerim. her gün kendime kim olduğumu, ne olmak istediğimi hatırlatırım.
defalarca izlesem de o kurtarılabilecek bir canın acısını daima gözlerimde hissederim.

ama bu sır ha.
kimse benim gibi öküzden böyle bir şey beklemez.

kalbim çok güzel lan. keşke bu kadar güzel olmasaydı.
kaderimi sikim.

https://www.youtube.com/watch?v=VwrQNiCtbVc
görsel
(bkz: imam kovalayan ateist)
(bkz: mustafa kemal atatürk)
görsel
Peygamber efendimiz (sav).
Gazi Mustafa Kemal Atatürk Paşam.
ilkokuldayken bize bir form dağıttılar. Aileyle ilgili, evdeki durumla ilgili falan sorguluyorlar işte. Bir de idolünüz kim diye sormuşlardı.
ilkokul öğretmenimizin osmanlıcı olduğunu biliyordum. O sırada hocayı kandırmak istediğimi de net hatırlıyorum. Bu yüzden fatih sultan mehmetten başladım kanuniden çıktım djfjdf halbuki tek idolüm vardır o da babam. Yani ilkokul çocuğu bunu nasıl düşünür ya? Çok ilginç geliyor çocukken kafamızın bastığı şeyleri düşününce.
büyük atatürk'tür.
idol=tanrı

dindar rolü yapıp birilerine nispet olsun diye buraya hz muhammed yazanların şirk koşarak girdiği günahı varın siz hesaplayın.
idol; çoktanrılı dinlerde küçük boyutlu tanrı ya da tanrıça heykelciği ya da insan eliyle yaratılmış tanrı, put anlamına gelen bir kelimedir.
Dolayısıyla hiç kimse benim idolüm olamaz.
Özenmedim ve de idolude bulamadım.
Margot robbie.