bugün

ekşi sözlük' de uzun bir süreç, uludağ sözlük' de ise ekşi' ye göre bir hayli kolaydır.
uğraşı gerektiren durumdur. zira 20 tematik entry hiç de kolay değildir. zordur. sıkıcıdır.
hala beklediğim şey.

(bkz: sekizinci nesil çaylak)
bugün saat 11:31 itibari ile yazarlığım onaylanmış. fakat demin gördüm cep telefonuma gelen onay mesajını.*
Yazar olmayı başarmışların buluşma adresi.
Güzel şey yazar olmak.
yazar olmak güzeldir. ama okunan bir yazar olabilmek önemlidir. insan yazıyorsa sadece kendine yazması çok da enterasan değildir.
telefonunuzu okulda unuttuğunuz gün olduysanız ve 'yazar oldun birader' mesajını doğal olarak görmediyseniz, amaaan bakim sözlükte ne dönüyor diye girince şans eseri öğrendiyseniz belki de siz eşittir ben demek...
nasıl bir his bilemiyorum ama bende bir gün yazar olacağım! bunu hissediyorum.
yazar olma şerefi ile müşerref olduğu haberi alınır alınmaz ilk bakılan başlıktır...
düne kadar çaylaktım ve an itibariyle yazar olduğumu öğrendim. mutluyum sözlük.
özgürlüğüne kavuşmaktır.
sabah mesajla uyanmak, mesajı okumak, gülümsemek bu kadar kısa zamanda beklenmediğinden, telefonu öpmek, bağrına basmak, teşekkürler demek.
çok heyecanlandıran , çok düşündüren ve çaylakken 1 ay bekledikten sonra "olm beni yapmazlar zaten" dedirttiren sözlükteki yüksek rütbe.
heycanla beklediğim hede umarım birgün ben de yazar olabilicem.
telefonuma mesaj gelmişti benim arkadaşımın yanında

"sayın fatmagulunsucunu ustlenen ibne uludağ sözlükte yazarlığınız onaylanmıştır" diye..

bir nicke baktım bir de sayına.. öyle işte *
bu akşam sevinçten çıldırmama neden olan olaydır. (bkz: bir şeyi çok büyütmek)
en büyük hayalim.

cidden, şöyle gerçekten güzel bir kitap yazacağım. sonra basılacak, raflardaki yerini alacak.

herkesin beni anlamasını istemiyorum, bu mümkün de değil zaten. eğer bir tek kişi beni tam anlamıyla, hatta benim kendimi anladığımdan daha iyi anlayabilirse, işte o gün dünyanın en mutlu insanı olacağım.
sözlük yazarlığı dergi yazarlığından bile zormuş. çaylaklıktan kurtulma çalışmaları, yeni yeni alışılmaya çalışılan klavye ile yazma sorunu, 'ki benim gibi bilgisayar özürlüler için' yazıların incelenmesi kaygısı ve en çok da kulağın mesaj sesinde olması. yeni sevgili heyecanı gibi. (tekrar düşündüm ve zevkliymiş aslında)
ilk adımları atarken turist gibi hissettirir.
çaylaklıktan kurtulduktan sonraki durum.
(bkz: çaylak)
ortamı, yazılanları garip garip okumaya sebep verdirir. sonra normale döner herhalde.
(#12823099) böyle yazan birini çok bekletemezdik diyede mesaj almışlığım vardır hani.*
yazar oldum açılın.
yazarlığı onaylayan modun elini öpme isteği doğuran olay.
sanki trilyonlar kazanmış mutluluğu veren ve insanda heyecan uyandıran durumdur.
çocukluk hayalim. kısmet uludağa kadarmış.