bugün

Yazları valideler ziyarete geldiği için en az 2 hafta olmak kaydıyla yaz dizilerine hakim olacak mertebeye ulaştım.

Bunun yanında masum, başımın tacı, ikimizin yerine, çok kalabalığız amk adlarında olmak üzere daha pek çoğunu da izlediğimden hint dizilerine de oldukça hakimim ki onu da ilerleyen günlerde arz ederim.

Hocam kız ya da erkek mutlaka biri zengin biri fakir oluyor.

Kız fakir olursa böyle aşırı gururlu, çalışkan, eyvallahı olmayan tipler.

Erkek fakir olursa taş gibi zengin kızına aslı götü düşmeyecek ama hovardalık da işi olmayacak olması önemli.

Zengin karakterin cinsiyetine göre zengin ailenin ya annesi ya da babası mutlaka dominant, aksi, nalet olmalı. Diğeri ise tam bir mğnir özkul. Hatta Münir özkul yeri geldiğinde şu iki olaydan birini yaşatmalı:

1) biz evlendiğimizde biz de fakir değil miydik?

Ya da

2) biz evlenirken sen de fakirdin.

Kız, fakirse kankeytalarından biri mutlaka aşırı özgüvenli ve marjinal olmalı. Kız ne zaman 'ya ben aşık oldum ama bizim iş olmaz' noktasına gelse 'saçmalama kızığğğm sen de böyle taşsın şöyle akıllısın seni var ya duvardan duvara vururlar' diyerek cesaret vermeli.

Erkek zenginse mutlaka aşırı piç bi kankeytası olur. Hatta tam kızla oğlan işi rayına koymuşken bu piç çapkınlık yapmalı ve işleri bozmalı.

Dizi, ofs ortamında geçiyorsa bi tane gay olmalı.

Dizide, mutlaka ağır sakar, dediğinin nereye vardığını anlamayan yan karakter olur. Komedi yükünü o çeker. Aslında çekemez.

Şimdilik vaziyet bu.