bugün

bukalemuna benzetiyorum ben bu kadınları. her ortama ayak uydurmaları, her an hangi duyguda olacaklarını şaşırmışlıkları, farklı olma gibi bir çabası yokken ilgi odağı olmaları gibi... tatlı insanlardır. kin tutmayı, nefret etmeyi bilmezler; beceremezler. haklı olsalar dahi bir tartışmada özür dilemeyi bilirler. bu her insanda olduğu gibi onlar için de büyük bir erdemdir. yalnız kalmayı severler. hep mutludurlar. mutsuz olsalar dahi bunu kimseye hissettirmeden kendi kabuklarında yaşarlar. ağlamayı sevmezler belki ama en sevdikleri onu kırdığında öyle bir ağlar ki... deli doludur biraz; ama öyle her yerde değil. büyüklerinin yanında ağır başlı olup oturmasını da bilir. ev işlerini sevmez ama yeri geldiğinde, başı sıkıştığında öyle bir yapar ki bir başak burcu dahi yetişemez hızına. yemek yemeyi de çok sever yapmayı da. yemekleri biraz farklı olur; o hiç tadılmamış yemekleri yapıp sunmayı sever. her konu hakkında az çok bilgisi vardır. çünkü bilgi delisi bir insandır. eline bir fotoğraf makinesi, sırtında bir çanta bütün ömrünü gezerek tüketebilir ve bundan son derece haz alır. çünkü o özgür olmayı sever. ailesini çok severken hep onlardan ayrı bi büyümüşlüğü vardır. ayrıca dilin kemiği yok tabiri bunlar için söylenmiştir. dedikodu nedir bilmezler hop suratına söyleyiverirler adamın. kötümser olmayı isterler zaman zaman ama yok iyi niyetlidirler öyle ki bazen saf bile denilmişlikleri vardır.

çok severler sevdim mi. bakmayın bunlara herkesten hoşlanır diyenlere. o eğer severse tüm dünyası yapar sevdiğini. güven verir, güven ister. iyi bir anne de olabilir bu burcun kadınları. anneden çok arkadaş olur çocuklarıyla. hep hayaller kurar ve mutlaka oldurur o hayalleri.

ikizler burcunun döne dolana aradığı bir burçtur aynı zamanda. çünkü ikizleri en iyi bu burç idare eder. çevresinde kız erkek bir sürü ikizler burcu insan olacaktır bu kadının. ayrıca ikizler burcu ile yay burcu sevgili bazında mükemmel anlaşır cümlesi yalandır. başta çok güzel başlayabilir ama yay kadını ikizlerin kararsız oluşunu, güvensiz tavırlarını, hep bir şeyi gizleme telaşını, yaşının getirdiği olgunluğa sahip olmayışını kaldıramaz ve bir gün çekip gider. hem de ardına dahi bakmadan. nefret etmez gider, susar sadece. arkadaş olarak iyilerdir ama ötesi olmaz.

tecrübe edinmeyi severler. hayatı ise hep severler. ne az ne çok değil kararında olsun isterler her şeyi. dünyanın neşesidir bunlar.
al burdan oku birde.

http://www.r2d3dergi.com/...nin-yildiznamesi-osmanli/
ağzıma sıçan kadındır.
asla sır saklayamaz, ağzında bakla ıslanmaz kadınıdır. bi' haber yayılsın istiyorsanız ucundan aççık çıtlatmak yeter de artar.. allar pullar kutuplara kadar yayar.
ama çok sevilir. çünkü küçük kız kardeştir atsan atılmaz satsan satılmaz. *
kısa soluklu ilişkilerin unutulmaz kadını, uzun vadeli ilişkilerin kara kabusu...
güler yüzlüdür. uyumludur. yapılacak olan aktivitelere itiraz etmez. saygılıdır. teyzeler ve amcalar onu çok sever. pek duygusal değildir. romantik hiç değildir. o çılgınlıkları sever. çiçekten böcekten hoşlanmaz. tartışmayı sever. fikirlere açıktır. dini bütün olduğu halde arkadaş ortamında yapılan dini geyik esprilere güler geçer. alınganlığı yoktur. ha arada sevgilisine ölümcül kezban tripleri atar o ayrı. kararsız değildir ama hep yanlış kararlar alır, pişman olur. kontrollüdür. alkolü dozunda alır. güzeldir ayrıca. minyon ve beyaz tenlidir. neyse, candır yay burcu kadını. en yakın arkadaştır.
aslan burcu ve koç burcu kadınları ile ölümsüz dostluğu bulunan hatunlardır.
hayatındaki insanları hiç acımadan silip atabilen bir burç. bir de kimseyi sevemiyoruz ben diyeyim siz inanmayın.
burcumla uyumumuz harika olan biri olarak yazıyorum ;
zordur bu kadınlar. farklıdırlardır. özeldirler.
peşin edit: şimdilik bu kadar sözlükcüğüm. devamı gelecek.
bu kadınların en küçüğünden en büyüğüne; insan sarrafı olmak gibi bi' özellikleri vardır. tarzına, kafa yapısına, sosyal statüsüne uygun olmasa bile çevresindeki her türlü insana şans verir, kucak açar ve iletişim kurar.
ancak bu aşırı hümanist yaklaşımını bi' şekilde suistimal edenleri ise, bir daha yanına yaklaştırmamak üzere kalın bir çizgi çizerek hayatından uzaklaştırır. *
özgürüm ben yeaaaa nidası atarak gezerler.
çok güzel gülen neşeli,özdür bayanlardır. yani hep öyle söylerler.
güldürür, güldürür, güldürür. ağlatmaz ki bu.
bahçelerde bağlarda aradığım kadın sensin
tepelerde dağlarda aradığım kadın sensin.
burçlarımızın uyumlu olduğu kadın. mış. bakalım bir gün yay burcu kadını ile karşılaşmayı umuyorum.
pozitif yönleri: yeniliklere açık, şen, dürüst, iyimser, özgürlükcü

negatif yönleri: kaygısız, patavatsız, kendini beğenmiş, karmaşık, fazla iyi niyetli

nikah masasında birden bire kararını değiştirip "hayır" diyen kadın çok yüksek ihtimalle bir yay kadınıdır. her an başını alıp gidebilir, ortadan kaybolabilir. bir ortama girdiğinde dikkatleri üzerine çeker, bazen kalpsiz olduğu sanılsa da aslında ufacık şeylere bile çocuk gibi üzülüp ağlayabilen kadınlardır. sadece bunu göstermekten hoşlanmazlar.

balık burcu erkeğiyle ilgili büyük sıkıntı yaşarlar. yay kadını ve balık erkeği konstelasyonu kesinlikle zor bir birlikteliğin habercisidir. tabii ikisi de burcunun özelliklerini taşıyorsa.

aslan burcu erkeği ise ideal partnerdir. koç burcuyla çok samimi bir arkadaşlık ve güzel bir birliktelik de mümkündür.

editeyşın: çok bilirmiş gibi anlatmışım ama aslında kişisel deneyimler bunlar hep.
yüksek tecrübelerime dayanarak öncelikle uyarmak isterim. dengesizdir, eğer ki ne istediğinizi bilmeyen biriyseniz ve ilişkinin tüm yükünü omuzlanamayacaksanız hiç bulaşmayın. sağlığınıza zararlıdır. neyse msna koyduklarım. bu kadar uyarı yeter, benden çıktı artık. götünüz yiyorsa deniyin.
ama allah var neşeli ve sürekli gülen bayanlardır. hem sevgiliniz hem en yakın arkadaşınız olabilirler. unutkandırlar, aşırı rahattırlar. bu sizi deli edebilir.yani iyidir bunlar ama ayrılırken kesin küfür edeceğiniz bir tiptir. neyse. benim notum olumsuz.
attığı ok girdiğinde bir daha çıkarmak imkansızdır. ya ölürsün ya ölürsün.
5982 dir. *
varsa bir adet koç burcu erkeği arayan kadındır. var da işte gelmiyorlar kafalarını mı kırsak napsak bunların.

edit: koç burcu erkeğinin aradığı kadın demiyorum aga koç erkeği arayan kadın diyorum. zaten aşktan yana şansım yok ağlıyorum derdim çok bi de yay burcu kızları dm' den bildiğin yürümüşler bana. de yörüyün gidin ya. ne manyak bi burçmuşuz arkadaş.
beyin cerrahıdır bazıları...
astrolojiye aykırı olsa da çok severim. en yakın arkadaşlarımdan biri de bu burca mensup. inanılmaz zeki, kültürlü ve eğlenceli kadınlardır.
olsa da yesek.
istediğini yaptıran akıllı kadınlardır genelde. Her zaman bir planı vardır bu kadınların. Güçsüz gibi gözükselerde her şartta mutlu olmayı başarırlar. Aynı zamanda eğlenceli tiplerdir. Severim kendilerini.
kısa süreli ilişkiler için mükemmel kadındır.