bugün

yıldırım fatih abdulaziz'den sonra tahta çıkmıştır. 73 yıl tahtta kalıp sonra tahtı halasının kızına bırakmıştır.

edit: başlık başıma kalmış. yoksa açmazdım ben böyle başlık. valla bak.
adnan yıldırım: fenersaray takımının başkanı.
Jale devri nde 5,5 yıl tahtta kalmış ardından tahttan inip tabureye oturmuştur. taburede geçirdiği zorlu 4 yılın ardından yeniçerilerin verdikleri bir partide son kullanma tarihi geçmiş kristal kola içerek hayata gözlerini yummuştur.
sorgens kammer genç in kankası olmakla birlikte, sadrazamı deniz bakkal olup, deri koltukta otuz sene oturduktan sonra Dimmu Burger menüsüne zehir katılarak öldürülmüştür.
karma osmanlı padişahıdır.*
(bkz: babanda mı yazardı lan)
(bkz: yürü be uludağsözlük)
hammurabi'nin kankası, euklides'in akıl hocasıdır. komünizmin fikir babasıdır.
zamanında galata kulesinden eyfel kulesine kadar uçulmuştur.
(bkz: yavuz sultan selim)
(bkz: kanuni sultan süleyman)
(bkz: voltran)
arjantin başbakanının annesinin oturduğu mahallenin muhtarı* jose antuan'ın kızını çok sevmiş ama aradaki mesafe yüzünden çok zorluk çekmiştir. sonunda kızı babasından istemek için salla okyanusu geçmiş, ancak gittiğinde olumsuz bir yanıt almıştır. bunu takip eden yıllarda büyük acılar çekmiş ve kahrından ölmüştür..
şu şekil vasiyet etmiştir:Benim altınla doldurduğum hazineyi, torunlarımdan her kim doldurabilirse kendi mührü ile mühürlesin, aksi halde Hazine-i Hümayun benim mührümle mühürlensin." Bu vasiyet tutulmuş, o tarihten sonra gelen padişahların hiçbiri hazineyi dolduramadığından, hazinenin kapısı Osmanlı'nın yaklaşık 400 yıl sonraki iflasına kadar Yavuz'un mührüyle mühürlenmiştir.
kanuni sultan abdülhamid ile de akrabalığı vardır.
bir dördüncü orhan vahdettin değildir.
küpeli resminin aslında iran şah'ına ait olduğu iddaa edilen osmanlı'nın gördüğü en muhteşem padişahlardandır.