bugün

Kocaeli'nin umuttepe kampüsünde yer alan 2250 kişilik bölümü bu yıl faaliyete geçen devasal öğrenci yurdu. Yeni açılan bloklarında manzaralı bir oda tarafımdan kapılmıştır. **
an itibariyle inler ve cinler arası futbol müsabakalarına ev sahipliği yapan yarı açık kyk cezaevi.
an itibariyle en tıklım tıkış yeri internet cafesinin bile bomboş olduğu tepe başı!
yurdun öğrencilerinin yarısının istanbul lu olması nedeniyle hayalet şehir görünümünde olan yurt...
yükset ücretli yurt statüsündeki devlet yurdu. odalar 4 kişilik olup doğa manzarası mevcuttur.
ismine bakınca fethullah gülen grubuna ait sanılıyor.
pansiyon tarzındadır kendileri rahattır ferahtır fena havadardır bunların yanında sudan ucuzdur..
içinde alevi öğrencilerin kesildiğine dair iddialar vardır.
alevi öğrencileri yakmaya teşebbüs eden öğrencileri içinde bulunduran öğrenci yurdu.
çoğu özel yurttan daha güzel ve insanların oraya girmek için sıraya girdiği torpilin işlediği yerdir.
kupeyla gitmek zorunludur.
misafirlerden aldıkları paralarla bayram yapan yurt idaresinin oldugu yerdir. bos yer olmasına ragmen bir sürü insan açıkta yatar.
kızları psikopattır, temizlikçi döver. müdüre de temizlikçiyi işten atar.
sultan'ı unutmuş öğrenci yurdudur.
kedi kesip kanını kızılay a bağışlayanlarda mevcuttur.
rektör ile konuşmama sebep olmuş yurttur.

(bkz: evet o çocuk benim)* * * *
giriş çıkışlarda kullanılacak parmak izi sisteminden muzdarip öğrencileri barındıran yurttur efendim.
görsel

".."kimseye" * ve hiçbir yere parmak basmak istemiyoruz.." *
an itibariyle onarlı on beşerli gruplarınm öldüresiye kar topu oynadığı güzide yurttur.hele bir de kız yurdunun önündeki transparan kardan kadın görülmeye değerdir...
yeni gelen sistemle parmak basarak giriş-çıkışların sağlandığı internet hizmeti ver(e)meyen teknolojik kyk yurdu...
özlenen ve bir daha dönmek istenen yer....
ah ulan hafiften bir kanyak açılır ve eskiler gelir akla...
c bloğunun kız bloğu olmasıyla az sayıda kalan erkek öğrencilerin kendilerini ayrı bi şanslı hissettiği rahatı tarif edilemez umuttepe kampüsündeki öğrenci yurdudur...
üç senedir başvuruyorum hiç bitmeyen yedekler sayesinde bu zamanlara kadar geldiğim yurttur. girilmesi için milletvekili torpilinden aşağısı kurtarmıyor diye rivayetleri dolanan özlemim olan yurttur. umarım bana da o yurda girmem mümkün olur bir gün mezun olmadan.
sıfır torpille kıyamet kopmadan kazandığım yurttur. nasıl oldu bilmiyorum, hiçbir özel durumum da yoktu. kazanıldı, mutluyum, huzurluyum. torpil peşinde koşanlara da alnımın akını gösteriyorum.
devletin bir yurdudur. an itibari ile yan odadaki zencilerle birlite bulunduğum katta tek başıma kaldığımı düşündüğüm yurttur. umarım başka insanlar da vardır la buralarda. yoksa sabaha kadar göt nöbeti tutacağız amk.
bu yurdun ilk öğrencilerinden biri olarak şunu söylemeliyim ki, türkiyenin en güzel yurdududr. öyleki orada yaşananlar ömür boyu unutulmaz.
An itibariyle ayaklanmış olan yurdumdur. 4000 kişi orta kantinde slogan atıp eylem yapıldı. Günlerdir susuzluk çekiyoruz yurt cenabet, yurt pis, yurt kokuyor...