bugün

sütle beslenir ve kız tavlamada kullanılır.
görsel

Üç tane yenidoğan. Artık çeyreğinizi alın gelin bekleriz.
iki parça ekmek verip 20 sene ekmeğini yerler genelde. şu istakram da olmasa ne yapacaksınız hiç bilmiyorum.
görsel
bacalara düşebiliyorlar dikkat.

https://youtu.be/C40q7s8vbyY
En hassas noktam. Onları görünce adeta anne sid'e dönüşüveriyorum.

"Hanım hanım, onlar benim yavrularım!"
Atem tutem ben seni, şekere katem ben seni diye hönkürerek sevilmeyi hak eden sevimli canlı.
Sevimlilikte yavru köpek ve oğlakla yarışır.
dünyanın en sevimli yaratıkları. geçenlerde bir video izlemiştim. benim de takip etiğim bir profesör kalp krizi geçirdiği esnada; ölmesi halinde üzüleceği tek şeyin, bir daha yavru kedi görememek olduğunu söylemişti. haksız da sayılmaz.

(bkz: nevzat kaya)

aynı evi paylaştığım kedilerimin de geçtiğimiz günlerde iki tane yavrusu oldu (aslında üç yavru; ama bir tanesi ölü doğdu. uzun süre uğraşmamıza rağmen canlanmadı. anne kedi bir taraftan yaladı, ben cpr bile yaptım). dede oldum bir bakıma. şunların fotoğrafını atayım da biraz içimiz yumuşasın. zaten mahvolduk günlerdir.

görsel
görsel
jilet gibi sipsivri tırnakları da olsa (yavru kediler pençelerini kontrol edemezler, bu nedenle tırnakları sanılanın aksine en az yetişkin kediler kadar yaralayıcıdır.) Dünyanın en en şirin, masum ve afacan varlıklarından biri. Küçücük melek.
Bu iğrenç dünya onları hak etmiyor.
Yavru kediler ortalama 8 hafta kadar anne sütüyle beslenmektedir. Sekiz haftalık süreci tamamlayan ve anne sütünden kesilen kedilerin kaliteli mama ile beslenmesi gerekmekir. Kaliteli kedi mamaları içeriğinde yüksek oranda besleyici vitaminler, mineraller ve proteinler içermektedir. Bu besin değerleri yavru kedilerin sindirim sistemine zarar vermeyeceği gibi vücut gelişimine de katkıda bulunacaktır. Öte yandan yavru kediler sık sık acıkacaklardır, onları azar azar gün içerisinde üç ile dört defa beslemeniz gerekmektedir. Yavru kedilerin büyüme ve gelişme aşaması olacağı için ilk 6 ay mama ve besinlerine dikkat edilmelidir.

https://www.neoldu.com/se...ere-tavsiyeler-40305h.htm