bugün

insanı bir kez daha düşündürendir. 'lan oğlum bunlar eve ortak çıktı heral, ne zaman giderlera acaba?' düşüncelerine sevk eder. 1 kuruş yardım yapmadan tüm yeme içme konaklama masraflarını siz karşılarsınız. gitmek istediğinizde gidemezsiniz, çünkü kendileri almanyadadırlar.

(bkz: hayata dair iç burkan detaylar)
evin bütün düzenini değiştirirler. her şey onlara göre ayarlanır ev sahibi olurlar bir anda. en kötüsü odanızdan olursunuz.
görsel
çekilmezdirler.
misafir balık gibidir çok kaldımı kokmaya başlar.
teyze dayı amca hala kuzen olabilecek akrabalardır.

hep kalsınlar.odam onların iti olmuş.*
seviliyor ve çocukları da yaramaz değilse bir nebze çekilirler.
ancak sevilmiyor ve çocukları da çirkefleşebiliyorsa arada, tez zamanda gitmeleri beklenir ama bu dile getirilmez.
biraz uzak akrabaysa ve yerde yatıyorlarsa kafalarına basma olayı mecburen gerçekleşir.
ya horul horul horlarlar ve beni odamdan bile uyutmazlar ya da beni odamdan ve yatağımdan bir hafta gibi uzun bir süre uzaklaşmama sebep olurlar.
Zaruriyet hali olmadığı müddetçe insan etinin ağır olmasında dolayı sevilmeyen akrabalardır. Gidip ötede bayılsınlar bir zahmet.
insanın içindeki ninjayı ortaya çıkarır. bir aile bireyi zorlamadıkça veya insancıl ihtiyaçlar ağır basmadıkça odadan çıkılmaz, çıkıldığında ise ayak parmakları üzerinde küçük adımlarla tuvalet veya mutfağa koşulur ihtiyaç giderilir ve aynı teknikle odaya geri dönülür.