bugün

akademik kitaplarda önermiyorum yapmanızı. ama basit romanlar okunuyorsa güzel eylemdir.
okuduktan sonra yatmak için şeydir bazen de!
eğer uyumak için yapılıyorsa doğru bulmadığım eylem. kitap uyumak için değildir.
kalınan yerden sonrası çok tırt olsa bile merak edilir. rüyaların konularını belirler, hiç olmazsa kitaptan alıntılar yapılır ve
ya kitapta sözü geçen objeler görülür. hayal gücünün açık olduğu saatler olduğundan olayları okumaktan ziyade film gibi izlersiniz. çok keyiflidir. eskiden hep yapardım. bazen abartıp 300 sayfa falan okurdum ama insan yurtta kalınca ortak istekler doğrultusunda hareket ediyor ve benim kitap okuduğum saatlerde oda arkadaşlarım uyumak için ışığı kapatıyor.
günlük 10 sayfa okunması durumunda ortalama 300 sayfaya, yani bir kitaba tekabül eden eylem. yılda 12 kitabı bugün kaç kişi okuyor allah aşkına? *
bütün gün, gece olmasını beklemek için geçerli ve güzel bi' sebep.
her gece yaptığım bir de dostların sevdiklerim gönderdiği kitap olduğu zaman daha bir keyifli geçiyor lakin şu kitap ışığını tam randımanlı kullanıyor değilim.
Burde yatmadan once kitap bitirmek vardir ki esi benzeri yoktur o keyfin.
uykuyu çabucak getiren faaliyet.
Kitap okumayan insan hiçtir, çok samimi söylüyorum. Ama roman demiyorum bakın kendinizi geliştirebileceğiniz kitaplar okunmalıdır. Gece veya sabah farketmez ama kitap okumak candır.
belki nadir belki cogunlugun yaptigi ama benim asla yapamadigim olaydir.
Uykunun en tatlısına davetiyedir. Bi kere alışıldı mı bırakılamayan en güzel alışkanlıklardan
Yazılı ninnidir...
Okumadan, uyku moduna geçemeyen bünyenin, yapması gerekendir...
O günkü ruh halinize göre, okuduğunuz sayfa sayısı değişir...
Belki on, belki elli sayfa sonra, gözkapakları ağırlaşır...
Ayracı, sayfaya yerleştirip, başucu lambasını kapatmanızla....
Devam edemeyeceğim.....Horrrrrrrrr.....
Bundan sonraki zamanlarımda yapacağım şey.

Kitap okuma alışkanlığımın olmadığını biliyordum ve bundan artık rahatsız olmaya başlamıştım.

Güzel bi kitapla da açılışı yaptık, hadi hayırlısı.
eskiden yapardım.
ilkokuldayken bunun için kafaya takmalı lamba yapmıştım
tabi babam arabadaki el fenerinin kafasını kullandığımı görünce beni bi güzel dövmüştü.
bu arada piyasada baretli lambalar yoktu ve çok iyi bir fikirdi
keşke döveceğini patentini almayı yada üretimini düşünseydi iyi olurdu.
tüm günümü alan projede mükemmel işçilik çıkarmıştım.
el fenerinin camına bir karton takıp uzun bi delik açmıştım yatay bi şekilde. böylece sadece okuduğunuz yeri aydınlatarak etrafa ışık yayılmasını önlüyordu. kafaya takılan kısmınıda don lastiklerinden enli lastikle yapmuştum. her boy kafa için uygundu.kafa arkaasına da hem pilleri koymak hemde kafayı ysalamak için küçük bir yastık yapmıştım.
kafalı çocukmuşum çocukken.
büyük yavşaklıktır.

kitap uyumadan önce değil sabah dinç zihinle okunmalıdır ki faydalı olsun. zaten ne okuduğunuz da meçhul. bu kadar insan gerçekten okuyor olsaydı böyle boktan bir durumda olmazdık.
sevmiyorum. bana sevmediğim birini hatırlatıyor.
Günün telaşesinden sıyırıp rahatlatacak güzel etkinlik.