bugün

18 yaş altının alınmadığı ortamlarda illa ki kimlik sorulur böyle durumda olan insanlara. hastane ziyaretinde "16 yaşından küçükleri almıyoruz" cümlesiyle bile karşılaşılır. * yeni nesil de nasıl sulak yetişmiş, abi diyesi geliyor kişinin. bir de yaşça büyük kızlarla birlikte olamazsın genelde. yok ben oldum da, genel diyorum işte hmm.. ee bebek yüzlüyüz ya böyle sarışın yeşil gözlü falan, o kadar eksisi de olsun baba yaaa. (ne dedim ben? slm asl oldu lan bu direkt. olsun.)
tam bir kısır döngüdür.. bu sözü duymaktan memnun olunan yaşlar da vardır, memnun olunmayan yaşlarda..
ergenlik cagında pek hos karsılanmayan ama yas ilerledikce hosa gidebilecek bir durum..
tuba ünsal ve özgü namal adlı çıtır bayanlarımızın durumu.
yaşından küçük göstermek her zaman dezavantajdır. başlık eğer "yaşından genç göstermek" olsaydı avantaj olabilirdi. zira yaşından küçük göstermek ancak 25 yaştan önce kullanılabilir. çevrenize bir bakın; özellikle kadınlara. 25 yaşın altındaki kızlarda bir kendini büyük gösterme sevdası var. hele 17-20 yaş arasındakilerde ağır makyajlar, abiye kıfatler... bu nesilin kemikleri de iri, insan kaç yaşında olduklarını kestiremiyor. abuk mtv programlarındaki yaşıtlarına özenip cinsel deneyimlerini daha erken yaşamak istiyorlar falan. yaşından küçük göstermek de bir kabus oldu nicedir.

kendimden de biliyorum ki üniversiteyi yıllar önce bitirmiş, çalışıp düzen oturtmuşken insanlar gelip hangi okula gidiyorsun diyorlar, dövesim geliyor. üniversiteli gençlerin asılması da pek hoş ama...
(bkz: minyon)
kişinin yanından kimliğini ayırmama sebebidir. çocuk gibi görünür insanlara genelde. yaşınızı söylediğinizde, "yaaa! daha küçük gösteriyosun" gibisinden sözler işitilir, kocaman kocaman açılan gözlerin eşliğinde. bunun en keyifli yanı da uzun yıllar bu özelliğin avantajını yaşayarak geç yaşlanmadır kanımca.*
-18 yasindan kucukler giremez yaziyo gormuyon mu?
*buyugum lan ben
-pek gostermiyosun da
*ole herkese gostermem tabi ama sana bi kiyak geceyim
yaşından büyük görünmekten daha iyi durum.
(bkz: oldugundan ihtiyar gostermek)
30'lu yaşlara gelindiğinde özellikle kadınların işine çok yarayacak bir özelliktir.
galata köprüsünün o güzel muhteşem havasıyla arkadaşlarla balık ekmek için güzel bir restoran seçilir.
-biz balık ekmek yanında bira istiyoruz
-tamam ama ama...sen kola iç.
-* efendim
-senin yaşın küçük , bira içmemelisin.
-naptın be abi. benim yaşım kaç biliyo musun?
-16-17???
-22 be abi. aaa kalkın lan gidioz.
-euhueuh o zaman getireyim dur hatta ikramda yapayım. pardon.
-tamam nese. oturalım bari.
mesela benim kardeşimle aramda 3 yaş olmasına rağmen sürekli ablan mı?o senin sorularıyla karşılaşmama neden olan bi durum olduğundan küçük göstermek ama olsun yaşlı ve çirkin gösterceğime güzel ve genç gösteririm hep genç kalırım daha ii bence....
göründüğün yaşta olduğunu hissetiren durum
"bodur tavuk her zaman piliçtir" durumudur.
orgazm sonrası penisin almış olduğu vaziyettir.

-olduğundan küçük gösteriyorsun be.
+biraz önce öle demiyodun ama.
eğer 20'li yaşlarda iseniz can sıkıcı olay.
nedenleri:
-minyon tiplisinizdir
-gözlük takıyorsunuzdur
-kösesinizdir *
hepsi bir aradaysa allah kolaylık versin *
fakat bu durum alehine gibi görünsede ilerde lehine dönüşecektir kafaya takmamak lazımdır.
yapısal olarak çok keskin ve derin çizgilere sahip olmayan insanlardır. bazı insanlar ise yirmi yaşın altında büyük gösterirken sonrasında küçük gösterirler, 20 yaşın altında kendisinden büyük olanlar ona abi derken 20 yaşın üzerinde kendisinden yaşça büyük olanlar ona canım derler. *
+ kaçıncı * sınıftasın sen?
- * son sınıftayım.
+ ee, ne yapmayı düşünüyorsun bakalım? * hangi bölümü seçeceksin?
- * yine aynı bölümde devam etmeyi düşünüyorum.
+ nasıl aynı bölüm?!? bölümün ne senin? meslek lisesi falan mı?
- * ben iktisat bölümü son sınıf öğrencisiyim. yüksek lisans yapmak istiyorum yine aynı bölümde!
+ ahah. ben de seni lise son sınıfta zannettim!
- * *
Ben 82 lıyım diyince insanların agzından çıkan saskınlık ifadesiyle bana sarf ettikleri cümle
indigo çocuklar'ın çoğu. çünkü ne kadar uğraşsanız da yemek yemiyor afacanlar. bu yüzden yeterince büyümüyorlar ve ortaya bu durum çıkıyor. gerçi artık yeme deseniz de yiyenler de mevcuttur. bu arkadaşlar 6. sınıftayken lisedekilerle çıkarlar.
(bkz: yaşından büyük göstermek)
otuz yas üstü kadınların ortak hayalidir.
kadınlar için her zaman avantajlı olan bir durumdur. 30lu yaşlarda ortaya çıkmaya başlayan mimik çizgileri kendilerini gösterene kadar bu avantajın tadı çıkarılır.
minyon olmayanların da basına gelen durum. okulda ki ilk iş gününüzde ögrenciler sizi ögretmen degilde ögrenci sanınca ögrencileri sınıfa doldurmak için ugrasmanız gerekir. ayrıca spor giyinmenize ve özellikle kapşonlu kıyafetler giymenize engel olur. işyerinde hep daha şık giyinmek zorunda kalırsınız, yasınız büyük dursun, ögrenciler sizi sallasın diye. sabredince sonu selamete çıkacak gibi gözükür ama. hani yaş hayli ilerlediginde hala genç görünmek fena olmaz.
genelde minyon tiplerin yaşadığı durumdur. 20'li yaşlarda pek de hoş karşılanmayan bu durum, yaş ilerledikçe kişiye avantaj sağlar.