bugün

halen selcuk üniversitesi sosyoloji bolumunde profesor olarak gorev yapan, genelde soyolojik icerikle kitap ve tebligleri bulunan, turk dininin sosyolojik imkanı kitabıyla dikkat ceken sosyolog.
ud çalmayı kendisi öğrenmiştir.sesi de pek güzeldir.
http://www.yasinaktay.com/
gördügünüz görebileceginiz en zeki, en caliskan insanlardan.
azimli ve kaliteli bir sosyolog, türkiye'nin gururlarindan.
stratejik düşünce enstitüsü başkanıdır.
kendisi son derece sıkı bir kürtçü olup, "neden pkk'lı öldürüyorsunuz, ne hakknınız var?" diyebilecek kadar yüzsüzleşip, bu ülkenin okularında prof unvanı ile para kazanan hain. milli görüş'ün cıvık ve ciddiyetsiz geleneğinden gelip akp'nin yer yer avukatlığını yapmakta olan utanmaz adamlardan birisidir. Mehmet metiner ne ise yasin aktay da odur.
Stratejik Düşünce Enstitüsü Başkanıdır.

"Kürt Sorunu'na Çözüm ve Öneriler" isimli bir rapor yayımlamıştır.
kolaylıkla "neresi akademisyen" denebilecek kişidir.
akademisyen ama konuşmasını bilmeyen birisi. ben açıkçası söylediklerinden pek bir şey anlamıyorum. buna rağmen her akşam habertürk ekranında..
stratejik düşünce enstitüsü görevlisi.

an itibariyle ntv'de canlı yayında suriyede'ki durumu yorumlamak için bağlandı.

ilk karşılıklı konuşma şöyleydi:
haberci: suriye'de şimdi neler olacak?
yasin aktay: allah bilir ne olacak...eheh..böyle bir cevap...eheh.
kendisi, akp myk'da koltuk kaptığından; onca akp yağcılığını boşuna yapmamış olan şahıs.
Bayburt'ta katıldığı panelde, ''Türk dediğin bir sentezdir zaten. Türk diye bir ırk yok.'' diyerek bir çırpıda koca bir tarihi silip atan akademisyen.
prof.dr. ünvanına sahip dünyanın en cahil insanı. bu kategoride guinnes rekorlar kitabına koyun bu herifi.
karısının iki bacak arasını böyle bir ırk yoktur dediği türklerin devleti ve ordusu korumaktadır.

edit: bu entry'yi kötüleyenler için de geçerlidir. bacınızın ananınızın .mını siz korumuyorsunuz.türk devleti koruyor.
Turk ırkı yok demekle yok olmuyor. ama suç sende değil seni profesör yapan zihniyette.
ismini yasin akingiliztay'ı olarak değiştirmelidir. ırksız ve milletsizdir. ayrıca bir sentez ürünüdür..
türklerle ne türlü bir kuyruk acısı olduğunu merak ettiğim cahil profesör.
sapıklığını aklayamayan adamdır.
fena yalamaktadır. evet.
kendisini sadece akademisyen ve yeni şafak'ta yazar bilirdim ama ak parti myk'de imiş de. şu birkaç gün içinde de ak parti genel başkan yardımcılığına getirilmiş. başbakanı bu kadar yalaması boşuna değilmiş.
itici tipin cana gelmiş hali.
--spoiler--
Kobani'ye desteğe koşmak için Türkiye'den izin isteyen PKK'lı. Şimdiye kadar Türkiye'ye karşı savaşa TC'den vize alarak mı gidip geldin?
--spoiler--

diyerek tweet atan şahıs.
türk ırkı yoktur diyen bir siirtli arap.

arap paçozları bile adam yerine koyup söz hakkı veriyoruz ya ne saçma bir ülkeyiz amk.
biri siksin la sunu .
Mehmet metiner gibi hak,eşitlik,adalet gibi kelimeleri bir arada kullanarak bir yerlere gelen zat.
profesör olunca insanın kafa yapısının değişmeyeceğine örnek. benim anlamadığım nokta, bunların bilimselliği nerede? yani o ünvanı alasıya kadar y. lisans, doktara, doçentlik ve profesörlük aşamalarında neyi üretiyor da kabul görüyor. hadi onu da geçtim, böyle insanlara oluru kim veriyor?

tam yandaşlık parolası ile siyasette boy gösteriyor. akp neferi ak'ademisyen. sosyoloji okuyan islamcılar/tarikatçılar gerçekten sonradan geri dönüşü olmayan ve çarpık düşüncelerin içinde oluyorlar. yalpalamaları ve tutarsızlıkları bundandır. mevzuyu çok yanlış anlıyorlar.

not: yasin aktay lisans, yüksek lisans, doktora çalışmalarını ODTÜ Sosyoloji'de tamamlamıştır. şaka gibi değil mi? bölümleri ve insanları gözünüzde büyütmeyin. olmayınca olmuyor.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar