bugün

(bkz: faust)
bitmiyor arkadaş...
kuyruklu yıldız altında bir izdivaç.
kavgam. hayret bunu diyen olmamış.
limon yapraklarının kokusu - clara sanchez.
Maksim gorgi ana.
(bkz: sefiller)
Saatleri ayarlama enstitusu. O ne kitapti be hocam oyle odev verilirmiydi. Okudum dedim ama okumamistim.
Grinin elli tonu-kitabın yarısında artık dayanamadım,midem kalktı,seks öyle mi olur.
bir apaçi masalı.
dan brown - da vincinin şifresi adam 50 sayfa kafa ütülüyor.
Notre Dame'ın kamburu... olmuyor başlıyorum ama bitmiyor.
insanlık suçu, ilk aşk unutulmaz. yıllardır okuyup sonunu göremediğim iki kitap.
sodom ve gomore - yakup kadri karaosmanoğlu
vadideki zambak, goriot baba - balzac
amerika - franz kafka
uğultulu tepeler. iki kez başladım ikisinde de devamını getiremedim.
nana-emile zola.
söylemeye utanıyorum ama benim adım kırmızı. nobel ödüllü adamın romanından sıkılıp bırakmışım lan. ilk 30-40 sayfa o kadar tasvir vardı ki artık kalbim sıkışmıştı. bide the hobbit adlı kitabı bırakmıştım. o kadar isim vardı ki kitapta okuyanlar bilir kitabın arkasında 8-9 sayfa kim kimdir açıklama yapılmış. mesela aratorn ismi geçiyor birden. siz hemen kitabın arkasına isimler sözlüğünü açıyorsunuz kim lan bu adam diye bakıyorsunuz. orada yazıyor yine mesela "aragorn'un babası isildur'un oğlu. ilk 20 sayfa böyle geçince vay babanın kemüğüne diyip bırakıvermiştim.
(bkz: Buzluktaki şeytan) birakma hikayem şöyle kitap cemaat dershanesinde okunur abini biri ne okuyorsun der kitap gosterilir abiden cevap gelir bırak buzlukta kalsın * *
yeni dünya düzeninde osmanlıyı aramak
cem ersever jitem gerçeği
kader kuyusu
alamut kalesi.
(bkz: genç werther in acıları)
mektup türünü sevmediğimi anlamama sebep olan kitaptır.
JOHN NiVEN- arkadaşlarını öldür. sosyetede beat edebiyatı denemiş, olmamış. ama herif müzik piyasasından anlıyor.
savas ve barış - tolstoy
yoktur. evet.
şahane hatalar. yazarı hatırlamıyorum.
sandy tolan-limon ağacı. çeviri kitap okumak iğrenç.
açlık oyunlarının son kitabı.*
güncel Önemli Başlıklar