bugün

taş düşebilur, ayı çıkabilur.
çimlerin tam ortasına konulan lütfen çimlere basmayın yazısı hayır onu oraya koyan uçarak mı?koydu anlamadım gitti.
nasıl sıçmak gerekiyorsa, öylede temizlemek gerekiyor.
"dikkat ısırgan köpek var!"
(bkz: )http://www.komikdunya.com...6/lutfen-klozete-cikmayin
yaklaşma boşalır.
"dikkat askeri araç çıkabilir!"

nasıl yani, niye ya? çıkan askeri aracın şoförü kör ya da moron mudur?
'' burada hala tuvalete sıçan orospu çocukları var '' lütfen yapmayın.

(bkz: ben bunu gördüm)
allahını seven yere çöp atmasın
dikkat! çukura düşmek tehlikeli ve yasaktır.
uludagsozluk/i adresine girmeye çabalarken:

--spoiler--

bunu söylemesi çok zor ama böyle bir sayfa yok. yıllarca böyle bir sayfanın olduğuna inandırıldın. ama böyle bir sayfa hiç olmadı. bu kadar acı bir gerçeği bir 404 hatası ile görmeni istemezdik ama böyle olması gerekiyordu. bunu bundan hayatına çizeceğin yeni rotanın başlangıç noktası olarak görebilirsin. yok ben eski koyun hayatıma geri döneceğim dersen tercihlerine saygı duymaktan başka bir şansımız kalmaz. ama o tercihlerin kendi tercihlerin mi olduğunu hatırlatmak da bizim görevimiz. tıpkı insanlığa ve dünyaya sınırsız bilgi sunmanın bizim görevimiz olduğu gibi. ama asıl sen ne yapıyorsun insanlık için.
--spoiler--
yaran izmit otogarı yanında bir boş dükkan:
''az yukardan ileriye taşındık da ikinci kattayız.''
sayın müşteriler burada el ele tutup oturmayın lokanta burası pastane değil.
dürüm ustası nazım'ın yeri/bayburt merkez
"yukarı kısımdaki "ben" butonuna tıklayarak "w" butonu ile tüm entry'lerinizi görüp, gerekirse düzenleme yapabilirsiniz."
gibi bilumum çaylakken çıkan uyarılardır. yeter lan çaylağız diye bu kadar da vurmayın krize sokuyorsunuz beni. *
Hastanede bazı kapıların üstünde yazan düz ve yalın bir dille girilmez.
El emeği göz nuru ile bizzat kendimin çektiği fotoğraf beyler. Bir usta tarafından tuvaletler leş gibi olduğu için çalışana uyarıdır. Acayip derecede yarmıştır. görsel
"dikkat askeri araç çıkabilir!"

tercümesi: yol verin .mınıza koydurtmayın.
iftar çadırında ( çadır da değil, ramazanın her günü, iftar yemeği dağıtılan bir aşevi) görülen uyarıdır:

'' Lütfen iftar saatinden önce yemeğe başlamayınız''
bu gün gördüğüm bir uyarıydı, ha yardı mı bilemiyorum, ama çok saçma geldi, Türk insanına bir hakaret midir, yoksa bunu yapanlar cidden var mıdır bilemedim.
iki sene önce bir okul kütüphanesinde gördüğümüz uyarı:

"Kitaplara öğrencilerin dokunması yasaktır."
bundan iki sene önce toki konutlarında gördüğüm uyarının nazarı dikkatimi celbetti, paylaşmak istediği uyandıran uyarıdır.
"lütfen asansöre işemeyiniz".
(bkz: Geometrisi olmayan tuvalete sıçamaz)
Bu pek uyarı gibi değil ama olsun.
görsel
(img:#895021)
(bkz: Kız kardeşimi seversen ben de seni severim)
Dogru olan. Parka gitmisiz betona mı oturacağız?
görsel