bugün

üniversitedeyken fizik 2 sınavında aracın virajdan savrulmadan geçmesi için güvenli olan hızı bulunuz sorusuna; cevabı ve nasıl yapıldığını hiç bilmediğim için, araç sıfır hızla geçerse savrulmaz yazıp 50 alabilen biriyim.kendimi kutluyorum zira hoca sorsa bu nasıl cevap diye; sıfır hızla giden aracın savrulacağını ispatlayın diycektim.
üniversite 1.sınıf sosyoloji dersi.
hoca sormuş ' hindistan' da ineklerin kutsal olması bence çok saçma ' sosyolojik terimlerle açıklayınız.
öğrenci cevabı: he valla hocam o ne saçmalık.
soru : üretim faktörlerinin milli gelirden aldığı paya ne denir ?
cevap : üretim faktörlerinin milli gelirden aldığı pay denir.
bu cevabı vermem üzerine öğretmenimiz önce sınavı iptal etti daha sonra mesleği bıraktı ama bence mantık dışı değildi.
soru neydi hatırlamıyorum ama cenap şahabettin'i soruyordu, ben ise cevaba Cenabet Şahap yazmıştım... o zamanlar nasıl cenabet dolaşıyorsak...
Çağdaş tarih sınavı
Soru: muhammed ali cinnah kimdir?
Cevap: dünya şampiyonu milli boksörümüz.

Oha be.
iktisad Teorisi

Soru- Keynes teorisini açıklayınız. 100p

Cevap- Allah'ım sana geliyorum.
lise biyoloji sınavında hoca arıların haberleşmede kullandığı yöntemleri sormaktadır. 2 yöntem vardır. birincisi halka, ikincisi sallanma dansıdır.
hoca soruyu sorar. boşluklara uygun cevapları yazınız.

+ arıların haberleşmede kullandığı yöntemlerden biri sallanma, diğeri ise ........ dansıdır.

arkadaş napmış yapmış bir türlü aklına cevabın halka olduğunu getirememiş ve boşluğa halay dansı yazmıştır.
pazarlama bölümü, klasik muhasebe sınavında sorulan soruya verilen cevap;

+ Üretilen mal ve hizmetin üretim maliyetini saptayan, maliyet kontrolünü sağlayan, başarısını değerleyen, elde edilen bilgiler ile planlama yapan ve yönetimin alacağı kararlara yardımcı olan muhasebe dalı nedir?

- hocam bunun cevabını bilmiyorum ama işinize yararmı bilmem; istanbulun fethi 1453.
11. sınıf dil ve anlatım dersi sınavında sözcükler verilir. bu sözcüklerinin bazılarının yazımı doğru bazılarının yanlıştır. öğrencilerden yanlışları bulmaları ve düzeltmeleri istenir. sözcüklerden biri de "paragöz"dür. öğrenci aynen şöyle yazar:

paragöz: doğrusu karagöz.
soru: zamir olan -ki'yi açıklayarak örneklendiriniz.

cevap: ali'ninki mehmet'inkinden büyük.
s: doğu anadoluda neden sanayi gelişmemiştir?

c: doğu anadolu çok dağlık mağlık bir yerdir. oralar dağlık mağlık olduğu için ulaşım oraya gidemiyor. ulaşım oraya gitmeyince fabrika kurulamıyor. fabrika dağın tepesinde olmaz. dağı yok etmek gerekir. bu da para ister. ülkemiz fukara karşılayamaz. zaten dağı yok etmek için dinamit konulsa teröristler onları çalıp çırpıp götürür. bu yüzden oraya endüstiri gitmemiştir.

( mustafa/orta okul1 )
bi arkadaşın sözlüde verdiği cevaptır: -üst extremite motor muayenesini yapar mısın?(yap demek istiyor) +yaparım.
11. sınıf dil ve anlatım sınavıdır.
soru: biyografinin eski edebiyatımızdaki karşılığı nedir?
cevap: eski biyografi.
lisede bir arkadaşımın verdiği matematik sınavında çıkmış sorudur. matematikle uzaktan yakından alakası olmayan insanlar olduğumuzdan kağıtları boş vermeye alışmıştık. ancak karşımıza boş kağıt vermek disiplin suçudur gibi abuk bir argümanla geldiler. bazılarımız (ben de dahil)saçmaladı ki ben ilk soruya fizikten ezberlediğim formülleri yazardım boş olmasın kağıt aman diye, arkadaş da ilk soruya karpuz yazmıştı.
soru: Amitoz bölünme nedir?
cevap: mitoz olmayan bölünmeye denir.
9. sınıf sağlık bilgisi sınavı

soru:su nedir ? nerelerde kullanırız ?
cevap:su hayattır,hayat güzel.abdest alırken,bulaşık yıkarken kullanırız.
What do you feel when someone shoot at you?
- i marry with him.
(Öğrenci kız ve evlilik takıntısı var.)
7.sınıf sosyal bilgiler sınavı

soru: iletişim kurma yolları nelerdir? Canlılar nasıl iletişim kurarlar?
cevap: iletişim kablo ile kurulur. Kabloyu Televizyona bağladığımızda iletişim olur.

6.sınıf fen ve teknoloji sınavı

soru: bitki hücresi ile hayvan hücresi arasındaki farkı yazınız.
cevap: bitki hücresi düzgün, hayvan hücresi yamuktur.

7. sınıf matematik sözlüsü

soru: orantı kaç çeşittir?
cevap: 2 çeşittir. doğru orantı ve yamuk orantı.

7. sınıf matematik sınavı

soru: yukarıdaki doğruların konumlarına göre oluşan durumu açıklayınız.

cevap: kesişen paralel doğrulardır. (çocuğu tebrik etmek lazım. Bir içinde 2 cevap. biri değilse diğeridir. Ancak bu kadar politik olunabilir.)
türkiye'de ilk ortodonti dersleri vermeye başlayan profesörün ismi nedir?

öğrencinin cevabı: adnan oktar (doğru cevap: orhan okyay)
sene 2007 lise 3 tarih dersi 2. sınav.
soru: preveze deniz savaşı kimlerle yapılmıştır?
cevap: karayip korsanlarıyla
+Tatlı dil yılanı deliğinden çıkarır atasözünde anlatılmak istenen nedir?

-tatlı dilin yılanı deliğinden çıkarabileceğini anlatmaktadır. eğer yılanı deliğinden çıkarmak istiyorsak, yılan deliğine tatlı tatlı konuşmalı sonrasında da çıkan yılanın kafasını ezmeliyiz. bir örnekle açıklamak gerekirse, birgün arkadaşlarla bankta oturup tatlı tatlı sohbet ediyorduk. ama nasıl mutlu, nasıl huzur dolu içimiz. bir anda o bankın altından inanır mısınız hocam, yılan çıkmadı ama solucanlar çıkıverdi. bu anımı da hiç unutmam.
(bkz: dikkat yazılı var)
Dil anlatım sınavında " sohbet nedir ?" sorusuna "okul çıkışlarında abilerde yapılan pilavlı ve pilavsız olmak üzere ikiye ayrılan feyizlenme çeşididir" yazmak.
*:öldürücü doz (Ld50)nedir?
-: öldürücü olan 50 gram ld dir.
ders:jeolojı
soru: orojenık hareketler nelerdır?
dogru cevap:kıvrılma, kırılma hareketlerı.
ogrencı cevabı:kıvrılma, kırılma, egrılme, bukulme...
(cevabı bılmeyen duz ogrencı mantıgı olarak:bos kalmasın)