bugün

marketlerde, çeşitli alışveriş merkezlerinde kasanın yanıda yapışık vaziyette duran poşetlerin açılmamasının ardından yaşan strestir... arkanızdaki insanların bakışları sertleşir; siz de ezilir büzülür kimi zaman feci şekilde kızarır ve terlersiniz bu durum yüzünden... ego kartın bitmiş olduğunu otobüste farketmekten bile daha tedirgin edici bu durumdan kurtulmanın tek yolu, evde oturup poşet açma teknikleri denemektir...
Hemen poşede üflenmek suretiyle giderilebilecek hal.
özellikle arkada sıra varsa ve kasiyer senden sonraki kişiyi alıp ürünleri de geçirmeye başladıysa daha bir telaşa neden olacak durum.
rahat, soğukkanlı davranarak çözülecek durum.
(bkz: paniğe gerek yok yahu)
aldıklarınızı ve poşeti alıp uzaklaşmayı gerektirebilen strestir.
Oks veya sbs sınavında dahi yaşanmamış strestir.
30 yaşımı geçtim hala markette o salak poşeti açmayı beceremiyorum ,esas gıcık olan benim 25 saat uğraşıp açamadığım poşeti kasiyer anında açıyor. sırada bekleyen diğer müşteriler sana mal gözüyle bakarken sen bu seferde beceremedim üzüntüsü içinde poşetleri eline almış çıkışa doğru ilerliyorsundur.
arkanızda sıra bekleyen diğer müşterilerin ve kasiyerin size zihinsel engelli gibi bakmasına sebebiyet verebilecek strestir. stresten titreyen elleriniz sebebiyle açılmayan poşetin yaratttığı gerginlik sizi daha da agresifleştirir ve beceriksizleştirir. artık olay izzet-i nefs meselesine dönüşür, hafif hafif terlersiniz, hareketleriniz hoyratlaşır buna müteakip poşetin bir kısmı yırtılır, işte o an film kopar. ananı skym, marketinizin amına koyim diye bağırdıktan sonra alınanlar oracıkta bırakılarak ağlayarak hızla oradan uzaklaşılır.
çok feci bir stresdir. insanı şekilden şekile sokar. bu sorunu gidermenin iki yolu vardır. birincisi poşedi tam ayrılma noktasından üflemek. ikincisi ise baş ve işaret parmağının distal uçlarını ıslatarak poşedi para sayma hareketliyle iki yana ayırmaktır. saygılar...
iki parmak dil değdirmek suretiyle ıslatılır. sonra posetin iki yanından çektikmi sorun cozulur..
insanı sinir eden durumdur hele ki markette sırada bekleyen varsa.
bide kasiyer uyuz bişeyse ağız dolusu küfürler gelir dilinizden.
poşeti açmakla parçalamak arasında kararsız bırakan stres.
nedendir bilinmez anlık olarak poşet açmanın bir yetenek işi olduğunu düşündüğümüz dakikalarda çıkan yusuf yusuftur. halbuki bir profesor de poşeti ayıramayabilir.

poşeti anında açan kişi kendini moleküller arası çekim kuvveti, durgun elektrik konularında bir deha gibi hissedebilmektedir. tabi ki fiziği günlük hayata geçirmenin -molekülleri birbiri üzerinden kaydırarak oluşturduğumuz yatay kuvvetin veya sıvının(tükürük) çekim kuvveti artı iletken özelliğiyle elektrik alanı bozma düşüncesi- ayrı bir karizması olabilir.