bugün

kapıyı açmak, küçük yeğen içeri girince üstüne kapamak. bir gümbürtü duymak, geri dönmek için çok geç olduğunu fark etmek. tüm olanlardan sonra '' noldu ya ben bi şey yapmadım'' modunda dolaşırken çocuğun işaret parmağıyla sizi göstermesi. ve olaylar gelişir...
yarım saat sözlüğe entry girememek.

- giriş yapmayı unutmuşum. *
Kek yedikten sonra çöpünü pencereden aşağı atayım derken diğer eldeki telefonu aşağıya atmak *
yapılmış ama en aptalca olmayan dalgınlıktan daha aptalcadır.
galoşsuz girilen muayenehaneden çıkarken galoş giymek.
bozulan telefonunuzu değiştirdikten sonra, bir arkadaşınıza göt diye mesaj atmak, ardından arayan hiç tanımadığınız birinin neden bana göt dediğinizi sorabilir miyim ? diye sizi araması sonucu vahim dalgınlığı fark etmeniz dir.
elektirigin kesilmesi, bunu bilmek. hayvani bi sandiviç hazırlayıp televizyon karşısına kurulmak, ve televizyonu açmaya çalışmak. televizyonun açlılmaması. mal gibi ekrana bakıp lan neden açılmıyor acaba diye düşünmek. her şeyi bi kenara bırakıp buna odaklanmak. 15 dakika boyunca oracıkta beyin fırtınası yaratıp neden olabilir acaba sigortalar mı attı, televizyon mu bozuldu, fişi mi çıktı, devrelerine mi bi şey oldu diye düşünmek.

yaklaşık 15 dakika sonra elektirigin kesik oldugunu hatırlamak.
cep telefonuyla konusurken konuşmanın uzamasından mütevellit, cep telefonuyla konuşmayı normal bi eylem olarak algılayan beyninizin yahu nerde cep telefonum diye ceplerinize baktırmasıdır.

bi siktirip gidip çay demleyeyim ben en iyisi.
(bkz: çaya şeker yerine tuz dökmek)
ev telefonunu arayıp
nerdesin demek.
abi ile güreş sırasında kaçma sırası atesi olan varmi ye gelir öyle bir hırsla balkona çıkılırki boşlukta sanki bişeye çarpmışta ordaki şey kırılmıştır ve ardından yokluk...

gözler açılır durum anlaşılır anne camdan balkon kapısını öyle temizlemiştirki adeta o kapı yok olmuştur ama sadece "adeta" yani ordan geçmeye çalıştığınızda geri geliyor tekrar.
televizyon kumandasını elinizde olduğu halde aramak.
arabada kalmış bir poşeti almak için aşağıya inmek, kumandaya basmak basmak ama bir türlü arabanın kapısının açılmaması. manuel olarak kapıyı açmaya karar vermek. anahtarın kilide zar zor girmesi, bir türlü dönmemesi üstüne birde arabanın alarmının çalması...
tüm bunlara uyanamamak da apartmanın kapısından kış ortasında şortla dışarı fırlamış cırtlak bir hatunun
- bırakkk arabayı şimdi polisi arıyorum demesi ile rüyadan uyanmak.
her nasılsa yeşil bir samand araba yerine beyaz bir astra ile uğraştığını görmek.
dalga geçen tüm ev ahalisine, kesin hipnoz altında falandım demek, oha yani.

ama o değilde;
(bkz: komşuluk ölmüş be)
ders cikisi hocayi yakalayip dersle alakali sorular sorup bi taraftan yuruyen ben hocaya iyi gunler dileyip duraga dogru giderken hocanin ikinci derse girmeyi dusunmuyor musun sorusuna yok ya girmeyecegim bosver demem sonrasinda donup kalmam hocanin gulerek gitmesi ve yerin yarilmasi...laaaan!
yolda giderken adam ezmem.
ufak bir dizde kanama ile sonuçlandı.
duşa girip saçını iki kere şampuanladıktan sonra krem sürüp taramaya çalışırken, ya bu saçım ne kadar dolaşmış niye taranmıyor diye düşünüp düşünüp bir kaç dakikalık uğraştan sonra saçındaki bandanayı fark etmek.
bahsi geçen şahıslarla uzaktan yakından bir ilgim yoktur. öğretmen derste anlatır,

- bir gün dershanede telefon çalar ve danışman ablamız açar. x hoca telefona istemektedir telefondaki şahıs.
hoca: efendim?
salak öğrenci: hocam bugun deneme saat kactaydı diye sorucaktım da ben.
h: oğlum iyi misin sen? bu saatte evde işin ne senin!
s.ö: niye hocam çok mu özlediniz beni şimdi mi geliyim?
h: oğlum ne özlemesi ne denemesi sınavda olman geekiyor senin bu saatte!
s.ö: ne sınavı hocam? yoksa denemeyi mi kaçırdım? tüh ya görüyor musun..
h: ne denemesi oğlum oks yi kaçırdın.
s.ö: !?!?!?

- hep bunu örnek verirdi o zamanlar hocamız. yıllarca anlatmış bunu her öğrencisine.
babasının cüzdanıyla denize balıklama atlamak ve babanın paraya ihtiyacı olana kadar durumu kestirememek.**
ergenlik çağının ortalarında. 31 çekerken boşalma sırasında yanlış bir el hamlesiyle göze fışkırtmaktır.
ketıl a su koyup kahveni hazırlamak sonra yatağa geçip uyumak..
gerçekleşeli oldu epey ..

bir markette aldıklarımı bipletmeyi beklerken, benim zannedip , ürünleri bipletmeye ileten o ilerleyen bandın üzerine ,
önümdeki adam tarafınca bırakılan ekmegin ucunu ısırmam akabinde , maruz kaldıgım şaşkın bakıslardan bir anlam cıkaramayıp ,
bütün halde duran ekmegimi farkettigim andır.
winrar göndermek isteyen elemanın winrarı winrarla sıkıştırarak göndermesi neticesinde alan elemanın dosyayı açamaması.
mağazadan çıkarken kasiyerin iyi akşamlar demesi üzerine görüşürüz demek.
babadan gizli avea hatla dolaşırken iki telefonu da sweat in cebine koymam ve birinin yere düşmesi üzerine babamın o telefon nerden çıktı demesi ve benim ne hikmetse o an yalan söyleyecek enerjim olmadığından "of tamam bu avea hattım" dememdir. çabuk pes etmmişim.
Yeni kız arkadaşa eski kız arkadaşın ismiyle seslenmek.