bugün

tuz ve şeker görsel olarak benzediğinden dolayı yanlışlıkla veya dalgınlıkla yapılan bir hatadır. içildiğinde çay, zıkkımın kökü tadı verir.
(bkz: yapılmış en aptalca dalgınlık)
kız isteme merasimi denen saçmalıkta kahveye deterjan atılması olayına benzeyen suikast girişimi.
bir anlık şok geçirmenize ve gidip ağzınızı yıkamanıza sebebiyet veren korkunç hadise.
Ben bildim bileli şeker olan zımbırtının içine gelip kuzenim tuz koyunca yaptığım dingilce hatadır. Birde unutup baya bir yaptım aynı şeyi o da ben dingilliğim. Tadı iğrenç.
etüt hocasına yapılan bi şakadır kendisi. ancak mağdur hoca kişisi o gün çok ters bi günündedir ve şakayı yapanlar da hocanın gazabından mağdur olmuştur.
(bkz: çaya şeker yerine çamaşır deterjanı dökmek)

Market dönüşü evin ihtiyarı acaba bu şekerleri neden iki paket yapmışlar der ve ikisini de bir güzel kavanoza döker karıştırarak. Ev ahalisi çay içme zamanı gelince çay gelir şeker gelir. Ve çay tadılır ilk yudumlarda pek farkına varılmaz. Fakat sonra bireyler çayın ağızda kayganlık hissi verdiğini ve tadı değişik olduğunu iddia ederler. Anlayana kadar o bardak biter ama neden olduğu anlaşılamaz. Sonra evin zekisi der şeker yeniydi dur bide bal koyup içelim birşey mi var şekerde. Balla denerler problem yok. Gerçek bu şekilde ortaya çıkmış olur. Olan mideleri çamaşır deterjanıyla bir güzel temizlenmiş olan gurme lere olur.
(bkz: umut sarıkaya tipi mutsuzluk)
dalgınlıkla meydana gelmiştir.ancak olay ikinci defa meydana geliyorsa kendinizden şüphe etmenize sebebiyet verir.