bugün

Israrla, "eline sağlık" tumcesini duymak isteyen kadın.

Yemek kötüyse bile bozuntuya vermeyin. En fazla tuzu kıt olmuş de geç.
O kadar uğraştığı emek harcadığı yemeğin güzel olmasını isteyen kadındır. Bir eline sağlık deseniz yeterli.
Bazen de yumurta kırıp nasıl olmuş da diyebilir. O kadar uğraşmış ama di mi?
kendine o kadar emekle hazırlanmış şeye yorum bile yapmayan(sanki kadının yapması bir şartmış gibi) şahsiyetten ufacık bir cümle bekleyen kadındır. ama olur mu ağzı yorulur o dingilin.

insan merhametle, alçakgönüllülükle olunur. karizmanız çizilmez korkmayın.
uzun süreli yaşanan yalnızlıkların sonucunda, insanların diğer varlıklar ile iletişime geçmesine verilen en güzel örneklerden bir tanesidir.

örnek:
tencerede kaynayan yemeğin taşmaması için kapağı yarım aralanmıştır;
-nasıl olmuş?
+* *
-deme be... ben zaten hiç sevmemiştim o adamı. gözlerinde bir gariplik vardı.
+* *
-yok kız, dalga geçmek için demiyorum. böyle, bir sinsilik vardı yani...
+*
-allah canını almasın. ne kedisi ne ciğeri... hem benim sevdiğim başkası var, şapşal mısın?

not: bu insanlar ile muhabbet edilmeli, gündelik yaşantılarına dönmeleri için yardımcı olunmalıdır.
Sıkıyosa kötü olmamış de.Öldürür. Yok eder.
Vereceğiniz yanıta göre size sarilabilirde caninizida alabilir.
O kadar emek verip vaktimi harcayıp yemek yaparsam tabii ki güzel bir söz duymak isterim. Ben sormam genelde, değer bilmiyorsa da yemek yapmam söyleriz dışardan. Ya da çok biliyorsa kendisi yapsın. Ha içimden gelirse döktürürüm o ayrı.
çok lezzetli olduğundan emindir ve bunu karşı taraftan duyup biraz şımarmak istiyordur.
Bu soruyla muhattap olmak istemezmiş hep, bak bak.
Tanım: o kadar zahmet edip yaptığı yemeğe, ağzını açıp çok güzel olmuş eline sağlık demeyi akıl edemeyen bi öküzü hayatına aldığı için bu soruyu sormak zorunda olan kadındır.
Senin için vakit ayırmış emek ayırmış kadındır. Iki kelime ile teşekkür etsen alcalmazsın. Hayatta bu kadar nankör olmamak lazım.
Sorduğu kişiyi memnun etmek isteyen iyi kalpli ve takdir edilmek isteyen kadındır.zehir olsa eline sağlık denmelidir, bunu hakeder.
yeni evli kadındır. ilk başlarda herşey nasıl olmuş hayatımla başlar, zaman ilerler birşey sorulmaz, daha da ileri zamanlarda beğenmiyorsan zıkkımın kökünü ye'ye kadar gider olay.
Hiçbir zaman nasıl olmuş diye sormam, 1 ile 10 arasında bir puan vermesini isterim. Ve eksik ya da yanlış bulduğu şeyleri sorarım, bir sonraki sefer bunlara dikkat ederek Yaparım.

Babam her zaman 10 verirken abim ise 6-7 veriyor. Sanırım babam beni kayırıyor, abim ise dürüst davranıyor.
Övgü bekliyordur. Başka neden sorsun. istediğini vermek gerek.
illaki bir teşekkür bekliyordur.