bugün

toplu taşıma araçlarında, sınıfta, kafelerde vs. siz telefonunuzla ilgiliyken, telefonunuzu gözüyle taciz eden insandır. bir diğer örneğini, siz gazete/dergi okurken sizle birlikte okumaya çalışıp siz baktığınızda ilgilenmiyormuş gibi yapan insanlar oluşturur.
tanım; gözü çıkasıca insan.
o bakerken usulca msj göndere basılır "ne bakıyon ibne" yazılır okuyabilsin diye açı biraz düzeltilir. bak bi daha bakıyor mu denilesi insan.
şimdi bu konuya farklı şekillerden bakmak lazım. olan var olmayan var *. adam gelmiş yanıma oturmuş tıkııır tıkııır telefonun tuş takımına abanıyor ise bakın abanıyor ise bakılması makbuldür. neden ? o adam al bak niyetinde bir insan olabilir ama kötü niyetinden değil söyle ki ;

-bak bak ne yazdım çekinme bak. la olum bak fikir ver iyi mi kötü mü ?
+ yok abi ne bakması, sana öyle gelmiş ben aşağıdan geçen arabanın içinde ki hatunun bacaklarını kesiyordum.
-iyi madem.
+ama abi kıza naylon faturam demeseydin keşke ,o biraz asitsiz kola tadı verebilir.
Bugün rakamla 2 yazıyla iki kez başıma gelendir. Burdaki entryleri okurken otobüste sağ çaprazıma bir döndüm ki kadın benden önce benim telefonumu dikizliyor. Neyse dedim indim otobüsten bindim trene bu kez de yanımdaki kadın kendi içinden yorumlar yapıyor. Tövbe tövbe dedim yoluma devam ettim yani. Tövbe tövbee.
Yalnızdır mesaj atan yoktur meraklıdır ama fazla merak iyi değildir önce uyarmak gerekirse dövmek icab eder.
otobüste sıkça rastlanan olaydır. Bazen kendimi de zor tutuyorum. Kişi, bakıyomu acaba tedirginliği yaşamasın diye o yöne bakmıyorum yada bakmamaya çalışıyorum. Hatta görüş açımı dikey düzlemde yarılayıp bi tarafına otobüsünün kenarını diğer tarafına insan manzarası denkleştirdiğimde olmuştu.
Özelse ortalıkta ne işi var. bakıyorsun bir de uludağ yazarı o zaman daha da bir merak salar. kiminle acaba aynı ortamda yazıyorum diye.
O kişi benimdir artık bu benim için bir hobi halini almış durumda.
o kişi ben değilimdir artık bu benim için bir fobi halini almış durumda.
Tam sopalık tiptir. Evet.
benimdir. lakin öyle çaktırmamaya çalışma gibi bi huyum yoktur. hayvan gibi bakarım. evet.
gıcıktır.