bugün

Onu ters bir şekilde suya atardım. Yanımda bir kaplumbağa aradığım doğrudur. Haftalardır bir minnak su kaplumbağası arıyorum lâkin nesli tükenecek diye satışı yasaklanmış. Bir kaplumbağam olsa,yanımda olsa. Ahh,ahh...
sıvazlardım.
O dolgun poposuna sap sap diye patlatitdim. Offff.
görsel
Kıyıya vuran dalgalar gibi vurdururdum.
Sarılırdım sımsıkı geçen zamana hayıflanırdım. Yanımda olmadığı Zaman'lar ne yapmak istediysem onunla bir bir yapmaya başlardım.
Türbanının güzelliği içerisinde kaybolurdum.
Kim diye soruya soruyla cevap veririm.
Birlikte sahur için hazırlıklar yapardım.
Öperim.

Manyak mıyım? Başka napıcam?
Üzerime giyerdim.
Ellerini avuçlarımın içine alır hiçbişey söylemeden kucağına yatardım.
görsel
Muhtemelen kavga ederdim.
Her zamanki gibi konusmayi unutup onu izlerdim. Sacmaliycagimi bildigim icin bana laf atmasin diye dua ederdim laf atinca kipkirmizi olup utanirdim herkesin icinde. Oda utandi" diyip gulerdi.
Belki yanyana otururduk bacaklarimiz birbirine degerdi. Bacaklarimizin birbirine degmesini seviyorum hatta dizlerimizin diyim. Belki koltukta yine ayaklarimin ustune koyardi bacagini usumesinler diye ya da o oyun oynarken ben koluna girip sarilirdim yine. Belki de yine yanyana yatardik sen uyanma diye sessiz nefes alirdim oksurmeyeyim diye dua ederdim.

Belki kavga ederdik yine. Ben herkesin icinde aglamamak icin hemen bi yalan uydurup kalkardim ordan eve gidene kadar yollarda saatlerce aglardim. Baska insanlara defalarca dokunup muhabbet etmeni izlerdim uzaktan. Yererdin asagalayici tavirla konusup yukardan bakardin gozlerim doldugu icin hemen tuvalete kosardim kimse agladigimi gormesin diye.

Simdi yanimda olsan ne yapardim bilemem ama yanimda olman icin yapmiycagim sey yok onu bilirim.
görsel

Dışardaki Yağmurda kalıp ıslanırken güya ıslanmamayı yeğlemeyi isterdim.
Istırırdım.
Bi rekabetçi atardık. Alırdım ifadesini.
Kahve yaptırırdım, üseniyoruumm.
Dudaklarına hacı yağı sürerdim hehe.
ben senin için dünyayı karşıma almışken sen ne yaptın zalımın kızı...
beraber kumsala uzandığımız bir yaz gecesinde ellerini tutup avuçlarına avuçlarımdan deniz suyu bırakarak ona henüz gitmediğimiz denizleri anlatırdım ve bununla yetinmeyeceğimizi, bizi orada bir yerde ikimizin de yalnız başınayken dahi ayak basmadığı okyanusların ve başka diyarların da beklediğini söyleyip yanağına bir buse konduru... şaka şaka. kırbaçlardım onu.
Gökyüzün deki yıldızları sayardım.
ben ne yapacağımı gayet iyi biliyorum da, acaba o ne yapardı? onu merak etmeden yapamıyorum!
Olmamasını isterdim.