an itibariyle gazetelerin ilk sayfasında yer alan haberdir. olay mahali istanbul, bağcılardır.. on bir yerinden bıçaklanan kişi olay mahalinde hayatını kaybetmiştir. zanlılar yanlış kişiyi öldürdüklerini anlayınca, öldürdükleri kişinin ablasından özür dileyerek olay yerinden kaçmışlardır.
(bkz: burası türkiye)
(bkz: olur öyle)
işte burası türkiye dememe sebebiyet veren olay.
Az önce gazetede okuduğum, "işte insan, sadece biz türkiye^deyiz" dememe sebebiyet veren olay.. gözümüz sadece yakını görüyor, oysa pardon demeyenler bile var..
çarpık bir adalet sistemimiz ve doğru dürüst bir olayla ilgilenmeyen kolluk kuvvetleri varken daha birçok insan adam öldürüp pardon diyebilir bu ülkede.
olayın bir diğer trajik yanı ise ancak ve ancak 11.bıçak darbesinden sonra katilin yanlış insanı öldürdüğünü anlamasıdır ki bu da apayrı bir sorunsaldır. Demek ki katil insanın algılama seviyesi ya çok düşük ya da aşırı derecede gerizekalılık vardır. *
(bkz: eğitim şart)
yakalansalar bile bir kaç yıl içinde çıkıp, hatalarını düzeltirler dediğim olay. türkiyede bazı şeylerin artık değiştiğini gördüğümüz olaydır ayrıca. ama beklenenin tersine olaylar daha da kötüleşmeye başladı. bakalım daha neler göreceğiz!
şimdi ben bu başlığı okuyunca aklıma şöyle bir başlık açmak geldi; ' hah ben doğru kişiyi öldürdüm, öyleyse gönül rahatlığıyla cinayet mahallinden çekip gidebilirim' var mı böyle bir şey.
- alin hacibekir lokumu
- gümmmmm
- aha patladi.
- allah belani versin mulayim yalnis yere attin bombayi.
- ya ben bu saatte saatli bomba nerden bulacam ya... seker deseydin daha kolay bulurdum.
yanLış bir kişiyi öLdürdükten sonra pardon demezdim.. affedersin derdim..
http://www.internethaber....news_detail.php?id=153565
-önemli değil , insanlık hali , deyip karşılık verilesidir.
(bkz: yanlış oldu galiba)
(bkz: yanlış oldu galiba)
insanın ömrü hayatı boyunca duyabileceği en saçma pardondur ve çoğunlukla türkiyeye has bir diyalogdur.
yanlış yere öldürülmekten biraz daha iyi olan durum. hele yanlışlıkla öldürülenin günahıda çoksa erkenden.....
- al lan al sana. (3-5 kurşun sıkılır)
+ aaaa bu o adam değil hacı.
- tüh benzettik yanlışlıkla öldü o zaman.
+ bari pardon de ayıp olmasın adama.
- pardon ölü kardeş.