bugün

iktidar borozanı medya gruplarının kılıçdaroğlu rüzgarından tırsıp sağa sola bok atmasıdır. akp iktidardan giderse hortum kesilir diye telaşlılar bu aralar. o yüzden kör tuttuğunu öper misali kimi bulsa saldırıyor aç kurtlar.

neymiş? yoldaşmış, candaşmış. kılıçdaroğlu balonunu şişiriyorlarmış. peki bidayette bu grup rte ile kafa kol ilişkilerine girmemişmiydi? akp iktidara taşınırken doğan grubu çok mu temizdi? şimdi bu bok atma telaşı neden? neden korkuyorsunuz? üstelik bok atanlara bakıyorum. taraflı medyanın ağa babaları. her biri akp'nin resmi yayın organı gibi. dinime küfreden müslüman olsa bari ya. hangi yüzle doğan grubu'ndan tarafsızlık bekliyorsunuz? kaldı ki doğan grubu özellikle son yıllarda sizin yanınıza pir-ü pak kalır. en azından vergi cezaları ile diyet ödüyorlar. ellerinden alınıp iktidarın borozanı haline getirilen kanalları da cabası. peki asıl yandaş medyanın ne kadar vergi sorunları olduğunu, finansal kaynaklarını biliyormuyuz?
doğan grubu'na rekor vergi cezası kesilmeden birkaç sene öncesinde (2004-2005 yılları) chp yanlıları doğan grubunu hükümetin yalakası olarak suçlarlardı. halbuki doğan grubu hiçbir zaman erdoğan'ın yanında yer almamış bütün seçimlerde rakip tarafa oynamıştır.

hatta baykal'ın ben gazetelere ve televizyonlara çıkamıyorum diye ağlamışlığı bile vardır. bugün ise müttefik olduklarından birbirlerine çektikleri yağ bütün yağ fabrikalarının birkaç senelik stoklarını dolduracak miktara ulaşmıştır.

bir gazetecinin parti kurultayında masanın üzerine çıkıp alkış tutması "yandaşlık" değilse, hangi hareket bu sıfatı hak eder merak edilesidir.