bugün

ülkedeki binlerce ulusal ve yerel radyodaki gece yayınlarının değişmez kişilikleridir.

bu dj'lerin hemen her programında canlı yayına telefon bağlantısıyla bilhassa genç kızların bağlandığı gözlenir. saat gecenin 02.00'ı olmuştur. ülke insanından yatan yatmış, yatamayanlar da bir elde sigara radyo başında bu dj ile telefonun karşı yakasındaki hanım kızımızın diyaloglarını dinlemektedir.

d: kısık sesle konuşan dj
h: telefonla yayına katılan ve kısık sesle konuşan hanım kızımız
s: evinde radyo başında aynı yayını dinleyen scooby doo (iç ses)

---------

d: evet sevgili gönül dostları yine bir radyo dostumuz telefonun ucunda. iyi geceler güzel insan.

h: iyi geceler.

d: nasıl, dinliyor musun programı?

h: hı hı...çok güzel gidiyor herşey, parçalar çok duygusal, sigaramı yaktım penceremin önünde yakamozu seyrediyorum.

s: ( yalanını s.keyim)

d: çok güzel, ismin nedir?

h: mualla.

d: evet mualla. kim var evde senden başka?

s: (ulan kızın evine baskın verecek sanki, sana ne lan elalemin kızının evinde kim var kim yok)

h: annem babam yan odada yatıyorlar ama sanırım uyumuyorlar. kız kardeşim yan yatakta uyuyor. benim de elim ayağım yanıyor, biraz hararet bastı gibi...

s: (dikkat et kızım senin motor su kaynatır yakında)

d: evet mualla çok güzel. ne işle meşgulsün?

h: üniversiteye hazırlanıyorum 3 yıldır.

s: (kadrolu dershane öğrencisi mübarek, geceleri radyo başında elde sigara yakamoz seyredersen daha çooook hazırlanırsın sen ...)

d: çok güzel. hangi bölümü hedefliyorsun?

h: hukuk istiyorum aslında ama olmazsa ziraat mühendisliği de olabilir...

s: (kızım sen o dershaneyi değiştir, rehberlik bölümü daha iyi çalışan bir dershaneye git, ne demek ulan hukuk...olmazsa ziraat?)

d: çok güzel. inşallah amacına ulaşırsın...benden istediğin bir parça var mı?

h: zafer peker'den sensiz sabah olmuyor çalsan hararetim azalır biraz...

s: (ne şarkıdır o da be...valla güzel tercih)

d: elbette. hediye etmek istediğin birileri var mı?

h: şu anda bizi dinlemiyor ama ismini vermek istemediğim bir kişiye gitsin...

s: ( ulan adam hem seni dinlemiyor, hem de isim vermediğin birisi, bizim bilader mi acaba bu şanslı erkek?)

d: başka?

h: askerdeki teyzeme gelsin bir de...

d: tamamdır mualla...sana en tatlı geceler diliyorum...yüreğinin sevgi bulutlarından yağan yağmurların altında şemsiyen açılmasın isterim.

s: (mualla g.tüne giren şemsiye açılmasın diyorum ben de)

sadet; kızlar erkekler, pek sevgili kardeşler;; oturun dersinize çalışın gece yarıları yayın yapan bu vampir dj'lere vakit ayırmayın...yoksa üniversite sınav sonuçları geldiğinde, hukuk yerine ziraat mühendisliğine yerleştirilebilirsiniz benden söylemesi. bu arada mualla sen su katılmamış sek bir salaksın kızım...
(bkz: askerdeki teyze)
(bkz: potansiyel transeksüel kişi)
(bkz: gönül dostları)
her zaman hayatın çemberinden yüz kere girip çıkmış bir kişi edasıyla ben çok bilirim hepimiz kötüyüz bir o kadar da masumuz tarzında konuşan tiplerdir. ama hepsini geçip her şeyi bilen muzip , kendini beğenmiş narsist edasıyla konuşan tipler vardır ki;

-merhaba
-merhaba
-kimle görüşüyoruz? daha önce konuşmuşmuyduk sizinle?
-evet konuşmuştuk *
-okuyor muyuz çalışıyor muyuz?
-çalışıyorum
-ne iş yapıyorsunuz?
-*ebeyim
-ebe misin? ya bişi sorcam ya. ya sizinle niye bu kadar uğraşıyorlar milletin sizden istediği nedir? sürekli ebe ebe diyolar
-işte napalım sürekli anılıyoruz
-pek iyi anılmıosunuz ama

sonra ip kopar. laf atışmalar. radyo djyi kazanır tabi ki susmak bilmemesiyle. son olarak konuşmak hakikaten kolay. ulan boş insanlar konuşmak oraya buraya laf atmaktan başka bir bok bilmeyenlerle dolu.
Sanki öyle konuşulmazsa kimse dinlemeyecek kendisini acaba öylelerimi dinliyor onları eğerki öyleyse memleketin yarısı onlar gibi demekki beksanıza adamlar ha babam en çok dinlenen dj seçiliyor.
tv sunuculuğunda gözleri olan insanlar. programdan çok kendilerini gösterirler. bunlar cem yılmaz'ın gösterisini izleyip, "neden edebiyat?" gibi sorularla dalga geçtiğini duymamışlar. geçenlerde bir yerel tv sunucusu (!) ezik bir kız, bir programımsıda, birisine "neden dağcılık?" benzeri bir soru sordu.

adamdan çok bekledim "çünkü eşeğin sikinden dolayı" cevabını ama demedi. içinden demiştir.
kral fmnin gece kuşağındaki dj lerdir tanımın sahibi.
gece vakitlerinde iyi zaman geçirmenizi sağlar.
yandan yemiş filozof gibi falan konuşuyor ama yine de komik oluyor bu dj'ler.
Seymen fm de nadide ornekleri mevcut.