bugün

Çokluğun olduğu yerdeki topluk ve yokluklardan uzak olmaktır.
sağına soluna * bakınca kimseyi görmüyorsan o an yalnızsındır. mesela şuan sağıma soluma baktım. kimse yok. demek ki şuan yalnızım. osursam da kendime, sıçsam da. şarkı da söylesem kendime. sadece opera okumaya kalkışırsam sıkıntı olur. o da bende yok zaten.
Eskiden Barcelona da kaleci olmak ti ama artık galatasaray da forvet olmak .
Yemekten sonra kendi kendine "afiyet olsun" veya "ellerime sağlık" demektir.
Ergenliktir. 18 yaşında bir Ergensen yalnizsindır. Hem sene sonuna dogru gireceğin 2 sınav hem de göt gibi dostluk yapamayan arkadaşların var. Yalnız başina hepsiyle mucadele etmek zorundasindir.
Biriyle mutsuz olmaktansa, yalniz mutsuz olmak daha iyidir...
hapşurunca iç sesinin çok yaşa demesi olabilir.
(+ : kaybolancorabindigerteki, - : kaybolancorabindigertekinin iç sesi)
+ haapşuuuu.
- çok yaşa kardeşim
+ sen de gör kardeşim. sen olmasan bana kim 'çok yaşa 'dicek, iyi ki varsın. seni seviyorum be iç sesim.
- ben de seni seviyorum.
+ baksana bu akşam güzel bir film var. akşam işin yoksa beraber izleyelim.
- beraber izleyeceksek tabi ki olur *
+ tamam akşam 10da görüşürüz.
Melankolik hissettiğiniz zamanlarda da aslında yalnız olmasanız dahi kendinizi o tribe itinayla sokacağınız için bu dönemleri de sayabiliriz.
paylaşılamaması.
"yalnızlık paylaşılamıyor ki. Paylaşılsaydı yalnızlık olmazdı." (özdemir asaf)
mastürbasyon.
Yalnızım

Ne karşımda duran olur
Ne halimi soran olur
Ne peşimden yoran olur
Kapım hasret vurulmaya
Yalnızım yapayalnız...

Gönül artık son gişede
Ne Fatma'da ne Ayşe'de
Unutuldum bir köşede
Sorulmaya sorulmaya
Yalnızım yapayalnız...

Mustafa Yıldızdoğan
Şerefsiz erkeklerle birlikte olmaktansa yalnız olmak daha çok huzur verir insana. etrafında sana zarar verecek kimse yoktur. ayrıldıktan sonra sana en büyük kötülüğü yapacak kimse yoktur. Asıl şerefsizlik kızı yalnız bırakıp gitmektir. o yalnızlığında onu sırtından vurmaktır.
üşümek, üşüdüğün zamanlarda "üşüyorum" diyebileceğin kimsenin olmaması.
bazen sadece tek kişiden bile uzak olmak feci şekilde yalnız hissetmeye sebeptir. tabi kavuşma durumunda daha sonra o tek kişinin, en büyük huzursuzluk nedeni olduğu durumlar da yok değil...
tek başına kalabalığın içinde hep beraber gülen veya beraber üzülen insanları izlemek ve bunu anlatacak bile kimseyi bulamamak.
yoksunluk.
eve anahtarla girmektir.
yalnızlığın tanımını bile yaparken zorlanmaktır yalnızlık, bakın sizleri bir paradoksa sürüklüyorum çok yalnızım orda zira.
her boş anda gözlerin dalması.
insanın kendine ne kadar katlanabilecegini gosteren olgu.
yalnızlık kirlenen elini yıkarken hep kuru bir yer kalırya işte budur yalnızlık.orası kirlidir,diğer her yer temiz.
Insanlari tanidikca, yanlizlik guzellesiyor...
gece vakti kendi ayak sesini duymaktır yalnızlık bir sen varsın,bir de karanlık.
Yalnızlık kafanın içinin boş olması, o kafanın içindeki mesafe, anlaşamama durumu; çevrende onca insan olmasına rağmen, hep kendini yalnız hissetmen. Yoksa telefonuna düşen spam sms'i yalnızlığın tuzu biberidir olsa olsa. Her ne kadar hayatını bir kişiye endekslemiş olsan da, orada da bastırılmış yalnızlığın olur, sadece kendini kandırırsın, -mış gibi yaparsın.
ne yöne dönsen sessizliğe çarpmaktır...

Yüzlerine yüzlerce sıfatsızlık sıkışmış bu maskeli baloda yalnız olmak gibisi yok. cidden yok. yalnız öyle böyle değil harbi yok.