bugün

Gece koyar a.. kodugum. Sessizlikte belli olur. Ben onu kimler için terk ettim, O beni bırakmıyor.
Diğerlerinden farklı düşünmeye başladığın anlardır. zaten toplum genelde kendinden farklı düşüneni ve bu düşüncelerini belirteni soyutlar. kişide zaten kendi gibi düşünen bir arkadaş çevresi veya arkadaş bulamadığı sürece yalnız kalır çoğunlukla.
Ayakkabımın bağcıkları açıldığında.
Kendi kendinizi dinlediğinizde.
Telefonunu şarja akşam takmadığın zaman...
sırtınızı lifleyemediğinizde.
murat göğebakan

Gece çöker günler solar
Gözlerime yaşlar dolar

dedi mi gözlerin dolması ufaktan ufaktan mırıldanıp için parçalandığı gece saatleridir.
Bir hikaye duyarsın dışarıdan, televizyonda etkileci bir belgesel izlersin veya bir film izlersin. Ulan ne güzeldi ya deyip kime anlatsam diye düşünürken. Fazla düşünmezsin ya işte o an.
ağladığınız, sinirlendiğiniz anlardır. ama en çok da mutlu olduğunuz anlardır. eğer mutlu gününüzde bile yanınızda kimse yoksa veya onları hissedemiyorsanız gerçek anlamda yalnızsınız.
(ben de öyleyim arkadaş olalım mı :'( )
kız arkadaşınız tarafından aldatıldıktan sonra anlatabileceğin derdini paylaşabileceğin kimsenin olmadığını anladığın an mesela.
Kendi kendine konuştuğunu farketmek. Ve kendi kendine ne yapıyorum ben yaa diyerek devam etmek.
Arayacak kimsenin olmaması.
Giydiğin kıyafetin iyi mi olup olmadığına dair fikir alamadığın zamanlar.

Kararsızlık en kötü çözümsüzlük.
gece yatağa girince.
Mutfakta sağına dönerek;

Senin bardağına 1 tatlı kaşığı kahve atıy... " cümlesinin şekilde olduğu gibi yarım kaldığı andır.
başıma bir şey gelse kaç gün sonra farkına varılır acaba sorusunun iç ses tarafından yanıtlandığı andır.
sözlüğe girdiğim an. bana en koymayanı bu. ötekileri yazmak istemiyorum.
whatsapp son görülme: x gün önce.
Farklı bir şehire gidiyorsun, otogara indiğinde herkes bekleyenlerine koşuyor, sarılıyor. Sen elinde bavulla tek başına terk ediyorsun otogarı. işte tam o an.
Evde geçirdiğim her an.
Artık anlamayayım istiyor insan ama nafile...
Soğuk yatak.
Karşıdan el ele gelen çiftlerin yanından geçerken istemsizce başka yöne doğru bakmaktır.

insan imreniyor işte.
tam şu an.
sıçarken kapıyı açık bıraktığın an.
Şu koca şehirde küçücük balkonuma kitabımı alıp çıktığım an.
Oturuyorum balkondaki köşeme, açıyorum kitabımı işte sana yalnızlık. Ama değerli bir yalnızlık. En sevdiğim yalnızlık.
Zaten diğer türlü yalnız olmak beni delirtir...
güncel Önemli Başlıklar