bugün

O kadar da kötü değil ya daha az sorun var laf yok dedikodu yok stres yok şu hayatta annem babam bile bana yabancı.
hiiiç bitmeyecek olandır.hep yanımda olandır.
ailem, iş yerindeki arkadaşlarım ve çevremde bir sürü çocuk olduğu sürece kendimi yalnız hissetmiyorum.

sadece gezmeye gittiğimde, sevdiğim şeyleri yapmak istediğimde yanımda "kimse" yok. eğer bu yalnızlıksa ben de yalnızım sanırım...
Şu bir gerçektir ki,
uzun zamandan beri ne yapıp ne ettiğimi,
zamanımı nasıl geçirdiğimi kimseler sormuyor.
Kişi yalnız kalınca anlatmak denen şeyin bile ne olduğunu artık bilemez hale geliyor.
"Ah şu yalnızlık.
Kemik gibi
Ne yana dönsen batar..."
Çalıştığın yerde herkes çocugunu eşini ararken senin onlara mal mal bakman bu gruba giriyor.

Edit: hepinizden nefret ediyorum.
aynen böyle birşey.
görsel
insan yalanıdır. Yoktur öyle bir şey. Sadece insanın ölüm korkusuyla alakalıdır. Bütün hayali arkadaşlar, dinler, tanrılar hep bu korkunun birer yansımasıdır.
bazen de güzel olandır. kendi içinizde huzuru. sükuneti yakalamışsanız eğer. dışarıdan negatif etki mekanizması yok. kendinizle başbaşasınız.
içine taş doldurulup denize atılmış şise gibi,firtinanin bir dag basina attigi kağıt parçasi gibi bir basina kalmak.
hastalık gibi.
önce kurtulmak istiyorsun,
Sonra belki de seni kurtarabilecek insanlar çıkıyor karşına.
Deniyorsun, ama hiçbir zaman yeni birilerine tekrardan kendini anlatıp toparlanma Gücünü bulamıyorsun.

Yani dediğim gibi kurtulma ihtimalin varken kurtulamazsan içine işliyor ve sonra sende her ne kadar istesende peşini bırakmıyor.
isteğiniz dışında gelişen bir durumsa, çözüm bulamıyorsanız, sonu mutlaka psikolojik rahatsızlıktır.
Yani eninde sonunda psikolojik sağlığınızı kaybedersiniz.

yalnızlık, ruhun kanseridir.
https://www.youtube.com/watch?v=sAru1SNoyWw
Yalnızlık paylaşılmaz,paylaşılırsa yalnızlık olmaz şeklinde dizelerle tarif edilmiş durum.
Sap gibi yapayanliz bunalmaktir kimsesiz sedasiz kendi kendine muhabbet etmektir. Hele birde cekilmeyen biriysen kendi kendi iyice bunaltip kendinden sogursun .
Yalnızlık Nedir bilir misin ?
Yalnızlık, gece ayazında sabaha kadar beklemek gibidir,
Isınmak için güneşin doğmasını beklersin, ama o güneş hiçbir zaman doğmaz..
Yalnızlık, bulmadığın sevgiyi başka yerlerde aramak gibidir, Ne yaparsan yap onu bulamayacağını bilirsin,
ama yine de denemekten vazgeçmezsin.. Onun boşluğunu hep başka şeylerle doldurmaya çalışırsın..
Yalnızlık, aynı havayı soluyup tabi türlü yan yana olamamak gibidir, Aldığın her nefeste onun kokusunu duymak istersin,
ama yapamazsın.. Aldığın her nefes ciğerini acıtmaya başlar..
Yalnızlık dediğin eski bir sandalyenin gıcırdamasıdır yalnızlık.. (iskender)
kişinin kendini hissettiği derecede üst seviyelere ulaşabileceği kişisel bir kavramdır.

bazen tek başına bile kalabalıktır insan,

bazen ise kalabalıklar arasında yapayalnız.
bir banka verilebilecek en büyük hediyedir belki de.
bu kadar insan yalnızken, neden bu kadar insan yalnız?
“Cemal Süreya: “Bir ovanın düz oluşu gibi bir şeydir, yalnızlık.”
Özdemir Asaf: “insanın kendine mektup yazmasıdır, yalnızlık.”

Cahit Zarifoğlu: “Ah şu yalnızlık, kemik gibi ne yana dönsen batar.”

Sezai Karakoç: “Ve yalnızlık, sigara külü kadar yalnızlık!”

Edip Cansever: “Bir kişi bile değilim yalnızlıktan.””
Yükseğini yaptığım, doktorasını bitirdiğim, doçentliğine hazırlandığım lanet şey.
Herkes gider mi ? Sorusunun cevabı benim için.
O ikisinin birlikte olduğunu aklına getirdiğinde hissedilen duygu..
ete kemiğe bürünmüş haliyim. net.
geniş ailesi kardeşleri akrabaları olanlar için lütuf kimsesi olmayanlar için zulüm.