bugün

Kimsesiz bir cinsiyet olmaktır.

dağınık bir o da yerde alkol şişeleri..."artık gitsen iyi olur"...gri gözlü kız hayal kırıklığını yutkunuyor. nefes borusunu delip geçiyor acısı. midesine oturuyor. hızla giyinip çıkıyor. ben ise ikinci sigaramı yakıp kızın gidişini izliyorum gözyaşlarımla. kaçıncı reddedişim bu! bu kaçıncı içkiyle uyuşturup kendimi bir gecelik aşklara dalışım... kaçıncı gözyaşım... sigaramdan son nefesi alır, gözyaşlarımı silerim. artık toparlanma vakti gelmiştir. "yeni bir gün başlıyor. işimize bakalım." ... gecenin tüm duygularını üzerimden akıtır duşun tazeliği. hızla giyinir. aksesuarlar ve güzel ayakkabılar... her şey tamam. aynada son kontrol sahte gülümseyişimle yalnız adam yeni güne başlar...

yeni bir geceye kadar.. (bkz: sözlük yazarlarının itirafları)
aynı anda hem kadın hem adam olmamanın sonucu olarak, bir erkek yalnızca adamdır.

şaka bir yana, zor iştir. fakat artıları oldukça fazladır.

yalnızca yediğinizin ücretini ödersiniz.
borç isteyemezsiniz kimseden ama yine de paranız için sizinle dost olan riyakarlar yoktur hayatınızda.

kendi sorununuzla kendiniz uğraşırsınız. öldürmeyeni de kuvvetlendiriyor işte bu meretin. çok da kötü değilmiş değil mi? varsa öyle bir adam, emektar ona her zaman kapılarını açar, hiç çekinmesin.
çok yalnızım dediğimde, siz gülüyorsunuz ya. ben harbiden çok yalnızım, yaşayan bilir.
Köşe parçaları kaybolmuş puzzle gibidir zordur toparlanması.
kafa dinlemek, rahatlamaktır. bazen de sıkılmak, insan sesi aramaktır. değişir.
Ölümden sonra gerçekleşir.
Yalnız adam aldanabilen ama aldatılamayan adamdır
Yalnız adam arayanı soranı belli olan adamdır.
Sabah kahvaltısını sade maden suyu ve bisküviyle yapmaktır.
"kadınların hiç kapanmayan bir yarası vardır" der kazancakis'in aleksi'si...ben de eklerim erkeklerin kapanmayan yarası yalnızlıktır. Erkek olan erkeklerin elbette.
o kadar yalnızım ki bankalardan kredi çekip ödemiyorum. Birisi arasın yeter ki diye, varsın banka borcu için olsun.

Ne kadar açmasan da küsmeyip aramaları bile yeter.
uzaktan bakınca anlaşılmayan oluştur.
Sarılalım.
Gelin yalnızlığımıza çare bulalım dedirten başlıktır.
ritüel olmuş hayatımız. bitmeyen ayin gibi yalnızlık adayıp duruyoruz gökyüzüne, yeryüzüne, denizlere. kesinlikle bi seçim değil. fakat kötü de değil. kalabaĺıklaşmayı denedim zaman zaman ama olmadı. napayım olmayınca elimden bir şey gelmiyor. arada sırada sıkılıyorum. karın yağmasına daha en az 3 ay var. olsun bekliyorum. belki erken yağar. içimizde sabah uyanınca bi mutluluk olur diyorum: bi kardan adam yaparım. erimeden fotoğrafını çekip uzun uzun bakarım. ne bileyim işte bi şeyler yaparım. sıkıcı ama işte. seviyorum yalnız adam olmayı. sevmek zorundayım.
Belkide Allah ın bana verdiği bi nimettir bu.
(bkz: #34906054)
adamsan yalnızken de adamsındır zaten. önemli olan adam olmak.
(bkz: olur öyle arada)
zor bir durumdur, hele ki sonradan yanlız kaldıysan çok daha zordur
benim..
kendi kendine yol almaktır.
Bir sigara dumanı ile sevişmek ya da duruma göre rüzgâr ile saçlarını dans ettirmektir.
içten, sensiz ve sessiz bir biçimde ve hatta iddiasiz olmayı secmektir.

better be a simple kind of man...
(bkz: simple man)
dize kadar dram, mızmızlık, clingy hareketler.
görsel

Karanlık ormanlar içinde, yağmur yağarken, hiçbir şeye aldırış etmeden sislere doğru yürüyerek kaybolmaktır.