bugün

efendim koca bir yalandır. vücut yapmaya yeni başlayanların klasik sözüdür.

- iki avucuyla göbeğindeki yağları tutarak, abi yağları kasa çevirecem.

madem bilmiyosun, bilmediğini dile getirme, yağ yağdır,nasıl kas olsun, hiç senin aklın alıyomu bunu!
hem yanlış bir uğraştır, hem de oldu da gerçekleşti, korkunç bir görüntü kirliliği yaratacaktır.

önce istenilen görüntüye yakın bir kiloya inilmeli, sonra incelen bölge kasa çevrilmelidir.
yoksa body yapan tipler gibi bacağım kadar kolunuz olur.

bu demek değildir ki zayıflarken spor yapma. tabi ki spor yapıcaksın ama (bkz: kardiovasküler) egzersiz kapsamındaki egzersizleri yapmalısın. karnın yağlı yağlı, sen onu eritme kas yap. oooldu!
bir türlü beceremedim şu işi. göbek aynen duruyor.
-abi yağları kaşa çevirecem.
+nasıl olcak lan o? kastır oğlum.
-yok abi yeni okudum, bu yağların hepsi kaş olacak.
+gene sözlükteydin demi salak herif,
-nerden anladın abi?
+olum kaş değil len kastır o, türkçe karakter sorununu yanlış anlamışşındır sen. *
benim bildiğim en iyi yol "seks"
sağlam egzersiz ve vücut geliştirme programları sayesinde yağ kütlesini kas kütlesine çevirme işlemdir. mümkündür ancak azim ve gayret ister. ilk 1-2 ay metabolizmanın alışma dönemidir. sonraki aylarda faydası fazlasıyla görülür. *
mümkün olmayan çevirmedir. yağ dediğin egzersizle eritilir veya liposakşın yöntemiyle emdirilir.
farazi farazi konuşmalar ondan sonra.
yok öyle bir dünya yağ kasa çevrilmez önce yağ eritilir ondan sonra üzerine kas eklenir buradan da anlaşılacağı üzere zayıf kişiler vücut geliştirmeye başlamak için daha avantajlıdır şişman olanlara göre.
Mümkün olmayan önermedir çünkü yağlar yağ hücresinde bulunur, yağ yakınca bu hücreler küçülür. Kas yapmak için de kas hücrelerini arttırmanız bunun için de ağırlık antrenmanı yapmanız gerekir. Aynı anda hem yağ yakıp hem kas yapabilirsiniz ama beslenmenizi ve antrenmanlarınızı çok iyi ayarlanamanız gerekir.