bugün

sayın cumhurbaşkanımıza suriyelilerin cehapeye akp'den daha çok oy verdiğini söyleyecek bir danışman bulucaz.

bir bakmışsınız ansızın suriler 82 şam'a dönüvermiş.
Katliam yaparız sıkıntı değil iç anadolunun ultra müslüman halkı bu konuda tecrübeli (bkz: çorum katliamı) (bkz: maraş katliamı) (bkz: sivas katliamı)
Vatandaşlık alanlar dönmez zaten.
Aralarından doktor akademisyen vs. gibilerini ayıklayıp geri kalanını göndermeliyiz gerekirse zorla. Faydası olmucak ye babam ye marketten 9 arabayla çıkıcak anca tüketim başka şeye faydaları yok.
görsel
Nihayetinde yaşanması gereken durum. Açıkçası gönderilip gönderilmeme konusunda onların görüşünün önemseneceğini pek sanmıyorum. Ülkenin durumu ortada ırkçılık yapmış gibi olmayayım ( zira ırkçılığı hiç sevmem) bunca yoksulluk, işsizlik, karmaşıklık, kutuplaşmalar varken onların da bu kargaşaya dahil olması hem onların hem de mevcut halkın yaşam şartlarını zorlaştırıyor.

Ülkede artan hırsızlık, dilencilik, taciz, tecavüz olaylarına hiç girmiyorum bile.
Öyle bir lüksleri olduğunu zannetmiyorum.
istemiyorlar zaten amk. türkiye bile onların ülkesine kıyasla daha modern sayılabilecek bir ülke artı bu adamlardan bazıları beleşten vatandaşlık bile almış. neden gitmek istesinler?
Adamlar buraya lokanta zinciri açıyor bedava kömür, burs sen olsan gitmek ister misin? Gitmeyecekler tabiki sonumuz hayır olsun.
Nereye gönderiyorsunuz?

Adamları 3000 5000 aile sırasıyla vatandaş yapıyorlar hatay da antepte urfada. Nereye gönderiyorsun? Senin, kardeşin, çocuğun senelerce hazırlandığı sınava girmeden götünü başını sallaya sallaya girdi üniversitene. Küçükenişte davutoğlu doğrulamadı mı? Nereye gidiyorlar? Daha Suriye iç savaşı patlamadan w q x harfleri vatandaş isminde kullanılabileceğini içeren yasa çıkmadı mı?

Pkkyı kürt sorunu yapanların 10 yıl sonraki çözecekleri suriyeli sorunu için gayet güzel temeller atıldı. Kamyon kamyon vatandaş taşındı. Rüyanızdan uyanın, çünkü o siktirecek kutup ayısı bulamayan bedeviler hiç bir yere gitmeyecekler.
kim dönmek ister ki? salak mı bunlar?

maaşı cebinde, sınavsız üniversite, toki den ücretsiz ev, oy karşılığı da vatandaşlık alıyorlar bir seneye kalmadan (çünkü 2019 da seçim var)

sen olsan gider misin?

ama onlar ne yapıyorlar? görüyorlar ve arttırıyorlar; avrupaya kaçma peşindeler.
zeki müren'in bizi görme ihtimalinden çok daha yüksek ihtimallidir.