bugün

Eğer uyandığınızda uykunuzu aldıysanız, o ses size huzur verecektir. Şayet uykunuzu tam alamadıysanız, o ses size ninni gelecektir.
Melankolik bir güne "merhaba" demekti efenim.
hüzünlendirir, melankoli verir dünyanın ağlaması içini, günahlarını boşaltması kendini tazelemesi.
çok güzeldir ama biraz da kasvetlidir.
ama uyumaya devam edeceksiniz sesi duyup gözünüzü açtıktan sonra, o zaman şahanedir...
günlerden de pazarsa şaheserdir.
Ayhan Sicimoğlu tabiriyle " hastasıyız efendim hastasıyız"
mükemmel bir hissiyatdır. hele de günlerden pazarsa ve bilgisayarı açıp sözlüğe girilmişse of ki ne of. sıcacık bir nescafe ile combo edilir.
trabzonda sıkça yaşanan durum.insanın içi bir huzur doluyor ki sorma.
mevsim yaz ve günlerden pazarsa harikadır...
her nedense idrar ihtiyacını giderme istegini artırıcı bir etkisi oldugunu tahmin ettigim uyanma sekli.
sonrasında derin uyku getirebilecek durumdur.
Sevdiğiniz yanınızdaysa yağmurun hüznü yerini mutluluğa bırakır.
Gözünüzü açar açmaz şemsiye nerdeydi lan dersin kendi kendine.
Her sabah bir sesle uyanırdım
Ya biri odaya girmiş tıkırtı yapıyor iken
ya da öyle annem konser verip dururken,
Bu sabah yağmur sesiyle uyandım.
hele birde pencereden islak toprak kokusu geliyorsa tadindan yenmez.
degisik tepkiler verilebilecek durum. o gun calismiyorsaniz ve yataktan cikmaya pek niyetiniz yoksa ne ala, cok guzeldir, hostur, acarsiniz cami bi de toprak kokusu eslik ediyorsa yagmura tadindan yenmez fakaaaat ise gitmeniz gerekiyorsa hay aksi seytan diye mirildanmaya basladiginizi duyar gibiyim...
yağmurun sesini dinlerken uykuya daldırır yağmur.tıpkı bir masal gibi.
bu sabah o şekilde uyanma şansına muzaffer oldum. * gariptir diğer sabahlara nazaren daha dinç kalktım yataktan. hem de kalkmam gereken saatten bir saat önce.(evet 1 saat 1 saattir.) okula gitmeden rahat rahat yağmur sesi eşliğinde kahvaltımı ettim,hazırlandım,hatta bir süre yağmuru izledim. ama şimdi düşünüyorum da hafif bir yağmur olsaydı bu sabah yağan, yataktan biraz zor kalkardım nitekim orta şiddetli bir yağmurdu sabahki ama çok güzeldi.
Bu ara istanbulda yaşayanların sürekli yaşadığı ve artık romantizmden çıkmış ve buhran geçirten hadise.
odanız yangın merdiveninin yakınlarındaysa ve merdivenler arada bir yıkanıyorsa, güneşli bir günde bile yaşanabilecek olaydır.
yağmurun ülkesinde* haftanın 3-4 günü yaşayabileceğiniz eylem.
kasvetlidir, insanı huzursuz eder.
"sanki kötü bişey olacak" hissi uyandırır.
yağmur çiseliyor,
korkarak
yavaş sesle
bir ihanet konuşması gibi.

yağmur çiseliyor,
beyaz ve çıplak mürted ayaklarının
ıslak ve karanlık toprağın üstünde koşması gibi.
karamsarlaştırır insanı,ama doğada bambaşkadır yağmur.
alarm sesiyle uyanmaktan kat kat daha iyidir. huzurludur.
huzurlu uyanmanıza sebebiyet verir.