1. 1.
  (bkz: cien anos de soledad)
  5 ... uludagsozluk
 2. 2.
  1982 Nobel Edebiyat Ödüllü, Kolombiyalı yazar Gabriel García Márquez'in 1967 yılında Meksika'ya ilk gidişinde yazdığı başyapıtı; (ispanyolca Cien años de soledad).

  Yazar çocukluğunun geçtiği Aracataca'yı Macondo adıyla fantastik bir kurguyla sunmuştur ve amacını "çocukluk günlerini sanatsal bir dille ardında bırakmak" olarak açıklamıştır. Kitap büyülü gerçekliğin en önemli eserlerindendir.

  Mutlaka okunması gereken bir kitaptır bence.
  -2 ... cardinal
 3. 3.
  Gabriel Garcia Marquez tarafından kaleme alınmış bir kitaptır.

  Vitrinden : Yüzyıllık Yalnızlık'ı yazmaya başladığında, çocukluğumdan beni etkilemiş olan her şeyi edebiyat aracılığıyla aktarabileceğim bir yol bulmak istiyordum. Çok kasvetli, kocaman bir evde, toprak yiyen bir kızkardeş, geleceği sezen bir büyükanne ve mutlulukla çılgınlık arasında ayrım gözetmeyen, adları bir örnek bir yığın akraba arasında geçen çocukluk günlerimi, sanatsal bir dille ardımda bırakmaktı amacım. Yüzyıllık Yalnızlık'ı iki yıldan daha az bir sürede yazdım. Ama yazı makinemin başına oturmadan önce bu kitap hakkında düşünmek on beş, on altı yılımı aldı... Büyükannem, en acımasız şeyleri, kılını bile kıpırdatmadan, sanki yalnızca gördüğü şeylermiş gibi anlatırdı bana. Anlattığı öyküleri bu kadar değerli kılan şeyin, onun duygusuz tavrı ve imgelerindeki zenginlik olduğunu kavradım. Yüzyıllık Yalnızlık'ı büyükannemin işte bu yöntemini kullanarak yazdım... Bu romanı büyük bir dikkatle ve keyifle okuyan ve hiç şaşırmayan sıradan insanlar tanıdım. Şaşırmadılar, çünkü ben onlara hayatlarında yeni olan hiçbir şey anlatmamıştım. Kitaplarımda gerçekliğe dayanmayan tek satır bulamazsınız.
  3 -1 ... herkul01
 4. 4.
  isimler konusunda oldukça kafa karıştırıp sürekli kitabın başındaki soy ağacına bakmaya sebep olan kitap.

  gabriel garcia marquez'in okuduğum ilk kitabı, okunması gereken listesinin demirbaşlarındandır.
  öznel yorum; marquez'in kitaplarını okumaya niyetiniz varsa ilk bu kitaptan başlamayın.
  6 ... olaysiz dagilalim
 5. 5.
  listemde olan kitap.

  bakalım ne zaman okumak nasip olacak.
  1 ... asiksiz masuk
 6. 6.
  brezilya dizilerine aşinaysanız rosalinda maria mercedes gibi çok hızlı akacak olan kitaptır. yok değilseniz sıkılabilirsiniz. isimleri boşverip okursanız onlarca hikayr okumuşsunuz gibi hissedebilirsiniz. kısacası her okuyucunun farklı okuyabileceği tarzda bi kitap.

  ailenizin korsancısı.
  2 ... rider of red
 7. 7.
  gabriel garcia marquez in eşssiz yapıtı. kitapta geçen kişilerin öyküleri ilginç ve etkileyici olmasına rağmen kitabın ilk 50 sayfasını zorlaya zorlaya okuduğum kitap
  ... muhendis adayi
 8. 8.
  Bugünlerde okuduğum kitap henüz ilk 4 te 1 lik kısımda olduğum için kesin bir yorumum yok ancak olaylar bi şekilde daha da akıcı hale gelecek diye bekliyorum.
  3 ... poorploutos
 9. 9.
  Dunyadaki en iyi 10 roman arasina rahatlikla girdiğini düşünüyorum. Bir vakitler bir arkadaşım insanlar üçe ayrılır yüz yıllık yalnızlık kitabını okumayanlar okuyanlar ve birden fazla okuyanlar demişti. Görüyor ve arttırıyorum 4. Kategori tekrar okumak için unutmayı bekleyenler. Unutulmaz.
  6 -1 ... konuylaalakasiz
 10. 10.
  gabriel garcia marquez romanı. roman içerisindeki hayatların (ve hayatlar özelinde isimlerin) kafa karışıklığı yaratabileceği ancak romanda işlenen hayatlarda (ama ucundan, kıyısından ama tam içinden, merkezinden) kendinizden kesitler bulabileceğiniz bir romandır. okunması ve okutulması gerekir.
  ... dgsoz