türkiye'deki görgüsüzlüğün başörtülülere has bir durum olduğunu düşünenleri ortaya çıkartmış bayandır.

başörtülü bayanlar arabasına dantel koyuyorsa - hiç görmedim lâkin var da olabilir böyle kimseleri bir şey diyemem- kimileri de cumhuriyet resepsiyonlarında pastadan atatürk çıkartıyor.

anlatabildim mi?
birleşik kaplar gibidir bir ülke. kimsenin kimseden öyle ahım şahım bir farkı yok.
Zenginin malı züğürdü yorarmış dediğim durumdur. içine sıçıp, öküz gibi kullanmaktansa dantel serip tertemiz kullanılmasını bilen ve arabasına değer veren kadındır. Bazılarını rahatsız etmiş.
türbanlıların görgüsüzlüğü kendilerine ilke edinmeleri sonucu ortaya çıkan eğreti görüntü. böyle düşündüğünüzde ya laikçi oluyorsunuz ya da fakir. sıradan bir bmw kullanıcısı olamayan yeni yetme zenginlik x6 nın içinde gün de yaptırır bu türbanlı hanfendiye.
türbanlıların görgüsüzlüğü kendilerine ilke edinmeleri sonucu ortaya çıkan eğreti görüntü. böyle düşündüğünüzde ya laikçi oluyorsunuz ya da fakir. sıradan bir bmw kullanıcısı olamayan yeni yetme zenginlik x6 nın içinde gün de yaptırır bu türbanlı hanfendiye.
türbanlı olduğundan ya da dantel serdiğinden değil, bmw x6 sahibi olduğundan eleştirilen kadındır.

lâik yaşam tarzını benimseyen pek çok insanda bu hoşnutsuzluk mevcut ve bunun sebebi başörtüsü değil. başörtülülerin daha doğrusu nispeten, hayatında islâm'a daha fazla yer veren kitlenin(erkek-kadın) yükselişi ve iktidara ortak olması, hatta iktidarı eline geçirmesidir.
mesele bundan ibarettir.

yoksa türkiye'de yüksek hayat standartları sayesinde lüks araçlara binen başörtülü kadınlar her daim olmuştur. bu bayanların araçlarının, başörtülerinin gündeme getirilmesi ise günümüzün modasıdır.
-elbette ki adalet ve kalkınma partisi iktidarı döneminde bu kitle maddî olarak daha güçlü hâle gelmiştir orası ayrı-

başörtüsü x6 çelişkisi iddiasına girmek istememekle birlikte konuşmadan duramayacağım. ilahiyatçılar, din âlimleri dahi servet edinme meselesinde ittifak hâlinde değilken doğru düzgün, ciddiye alınabilecek bir dinî eğitimden geçmemişlerin bu kadar net konuşabilmelerini yadırgıyorum. yok, yadırgamıyorum aslında. yalnızca cehalet insanı bu kadar "kesin hükümler" vermeye iter çünkü.
dua ederek yoluna devam eden kadındır..
arabaya dantel seren bir zihniyet yolda allaha emanettir çünkü..

hem atatürk ne demiş?
beni türk dantellerine emanet ediniz.
belli ki yeni para görmüş zaten bunda şüphemiz yok. türbanınla x6 tezatlığın yetmiyormuş gibi bir de dantel sererek potansiyel snop olduğunu çekinmeden gösteriyorsun. yolların ve x6 nın hakkını veremeyeceğin de aşikar. bmw ye yaptığın saygısızlık cabası.