bugün

wayne rooney'in beşiktaş'ın nezninde türkiye'ye karşı ettiği hakarete karşı sağduyulu kalınarak verilebilecek en güzel sözdür. hakaret etmeden ama onun anlayacağı bir dilden cevap verirsek kendisi türkiye'ye utanmış olarak gelecektir.

http://www.hurriyet.com.t...tbol/12368959.asp?gid=229
(bkz: annen de türk sever mi)
afiyet olsun. soda istermisin denilebilir mesela.
"istanbul'da seni cankan fanları karşıladığı zaman da böyle artist olabilecek misin?"
"bize bulastirmada ne yersen ye"

(bkz: domuz gribi)
bu 'hindi' - 'turkey' alınganlığı eskimedi mi sevgili yurtdaşlarım? adam kendince bir espri, hem de kötü bir espri yapmış.. bu esprinin altında yatan amacın yüce türk ulusuyla dalga geçmek ve şanlı türk devletinin bölünmez bütünlüğünü tehdit etmek olduğunu sanmam..

zamanında ümit özat ''sparta prag'ı, sparta'da yeneceğiz!'' demişti.. hiçbir çek'in isyan başlattığını hatırlamıyorum..

ulan her şeyi geçtim hakan şükür'e bir kere ''çizme'ye gitmeyi düşünüyor musun?'' diye sormuşlardı da ''çizme'ye gidilmez ki, çizme giyilir huh huh huh..'' cevabını almışlardı.. ben isyan ettim italyanlara gerek kalmadan..

edit: eksileyen arkadaş herhalde italyan!!! (aslında kimse eksilemedi ama sadece bir typo hatası için koca entryi editlemeye deli oluyorum)
rooney in istanbul'daki maçta kadroya girmemesine yol açacak açıklamadır. çok talihsizce.
-ananın amını sabri siksin!
+who? sabri?
-yeah! sabri! beşiktaşlı olmasa da sana bir şut çekmesi yeterli!
+oh no. nononononononnononononnoono.*
(bkz: sen hiç hindi yarra yedin mi)
(bkz: sen hiç türkey yarra yedin mi)
-i like Turkey really nice with stuffing apple sauce & roasted potatoes
+I'd like to order a roasted english moonkey.
*
(bkz: mna koduğumun kepçesi)
vay vatan haini. pis, kaka seni. artık espri yapmakta suç oldu değil mi? lan adam dokundurmuş biraz nolmuş. size rusya, ukrayna denince aklınıza direk s.kiş, s.kuş geliyor. o ayıp değilde bu ayıp değil mi? bsg lan.
(bkz: sana puanım 9 kankam)
- rooney, efes pilsen kapağını bildin mi?
+ what???
- ya bsg, ağız tadıyla bi espri yaptırmadin be...

(bkz: kapak söz)
wayne rooney bi koydum daha döniy...
(bkz: şüphesiz ki çarşı onada karşı)
-hey rooney, bak bakim buraya.
+efendim abi?
-hindi mindi konuşmuşsun. laf esprisi yapmışsın. siz bizim inebahtı savaşı'nda sadece sakalımızı kestiniz, biz ise kıbrıs'ı almakla sizin kolunuzu kestik koçum. sakal daha gür bir şekilde tekrar büyür, fakat kol tekrar çıkmaz. yürrü.
+abi yapıldı.
-e.. senin için küçük bir adım olsa da insanl..
+abi müsadenle antreman var ben kaçayım.
-lan dur..
+hayırlı günler abi.
(bkz: keraneci)
sikkorikko sıfatın var,
götümtrak bir suratın var,
ne embesilsin lan sen rooney,
yiyosa çıkışa gel...
aslında en güzel cevap Manchester United a 3 tane koymakla olur fakat şunu da söylemeliyim.
(bkz: dingiltere)
- nee hindi mi? ahaha, biz bu hindileri parçala.. la noliy?!
+ güp! (ağzına vurmak)
+ dayakta tasarruf olmaz, vurun arkadaşlar!!
- y...
+ vur ha vur...

(bkz: anti klişe timi)
we like to eat little sweet pig at dinner while making love with the red devil.

ve

kiss my ass piggy!
"sen liverpoollulara inönü'yü sormamışsın galiba?" denilebilir.
şimdi beni iyi dinle yavru domuz. öncelikle antipatik herifin tekisin. seni ezelden beri sevmem, ha keza babanı da sevmezdim. bi kase muhallebiden hallice sıfatınla anca orospu sikersin zaten. kerhaneci piç.

sizin takımın yetkilileri değil mi lan seni birahane köşelerinden toplayan? ingiltere deki kerhane sahiplerinden biri değil mi oğlum: "rooney, bizim en iyi müşterilerimizden biri" diyen? sen hindi seversin; biz de ingiliz severiz. gel anam gel. elma soslu "hindi" çükü yedircem sana, gel.

böyle, sözlük köşelerinden agalanmak harbi güzel oluyormuş la, ehehe.
5 yaşında çocuklar yapar böyle esprileri eşsesli kelimelerle len dangalak.