bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  Variable Refrigerant Flow (Değişken Soğutucu Debili Sistem). Değişken gaz debisi ile ekonomik ve verimli bir ısıtma/soğutma gerçekleştiren klima sistemidir. Birden fazla üniteden yada inverterden kurulan ancak ortak çalışan bir teknolojiye sahiptir. Bu terim Mitsubishi ürünlerinde kullanılmakla beraber Daikin ve diğer markaların ürünlerinde VRV (Variable Refrigerant Volume) olarak da ifade edilmektedir.
  1 ... ariza neo
 2. 2.
  birçok marka, aynı sistemi ismindeki son harfi değiştirerek ilk olarak kendisi geliştirdiğini iddia eder. vrf, vrv, vrx gibi. ama bu sistemi aslında ben buldum, adı da vrdbkrg.*
  1 ... donen bir kayaya robotla gelen
 3. 3.
  Vrf klima olarak da geçmektedir.(bkz: http://www.vrfklimalar.com/)
  ... wentworth
 4. 4.
  tek dış ünite ile birden fazla iç ünitenin kontrol edildiği çoklu klima sistemi. single split klimaların aksine genleşme elemanı dış ünitede değil, her bir iç ünite eşanjörünün girişindedir. Bu sayede uzun borulama mesafelerinde montajlanabilir ve akışkan mikarı her bir iç üniteye özel ayarlanır. Heat recovery özelliği olan üç borulu diye tabir edilen tiplerde farklı iç üniteler aynı anda ısıtma-soğutma yapar. Sistem sizden aldığı ısıyı diğer odaya aktararak ik ortamı da istenilen sıcaklık seviyesine getirir. Bu özellik ilk bakışta kulağa çok kullanışlı gelmese de geçiş mevsimini uzun yaşayan bölgelerdeki otellerde büyük elektrik tasarrufu sağlar. ülkemizde satılan vrf sistemler genelde japon firmalarındır. arçelik lg firmasının ürünlerini arçelik adı altında satar. ilk yerli tasarım ise vestel tarafından gerçekleştirilmektedir. daha detaylı teknik bilgi isteyen olursa ulaşabilir efenim.
  ... beryllinthranox

alakalı başlıklar