bugün

(bkz: bizim milletimiz çok vicdanlı)
(bkz: cakarcakmazcakancakmak)

evet aynen öyle.ben oraya gidip komutanların emri altında sırf birileri daha fazla para kazansın diye dağlara mermi yağdırmayacağım.lan ben babamı bile dinlemiyorum evde,komutandan mı emir alıcam ?
ayrıca doğuda artık savaşmanın saçma olacağı görüşündeyim.verin eksileri çıkayım ben.
komutanın evinin perdesini döşemek, astsubaydan dayak yemek, albay çocuklarına özel ders vermek, general teftişi için aylarca tuvalet temizlemek vatan savunmaksa vicdani ret kalsın olduğu yerde.
yok değilse ben vatan hizmetimi askere gitmeden de yapabilirim.
suç işleyen yazarlardır. nitekim halkı askerlikten soğuttukları için haklarında cezai işlem uygulanır.

edit: lan mal ordusu, ben vicdani ret savunup savunmuyorum demedim! ama cezai yaptırımı bu. bul bir yabancı karı evlen onunla sonra vatandaşlığını ilhak et. sinir etmeyin lan beni!
askerliği sadece birileri para kazansın ya da komutan evlerine perde asmak dayak yemek olarak görenlerin savunduğu hededir.
gözlerini kan bürümüş insanların anlayamayacağı, son derece haklı bir davanın arkasındalar.

Vicdani ret her insan evladı için bir haktır. Herkesi kendi gibi gören ulusalcı tayfanın bu konuda vatan, millet, silah, bayrak metaforlarıyla gazmanlık yapmasını da çok tabi buluyorum. Zira onlar için kendileri ve ötekileri var. Vicdani ret imandan gelir, insanı sevmek gerekir.

Askerliği kaldırmayacaklar ya, meraklısı gitsin... benimle uğraşmasınlar, işim gücüm var.
ona vicdani reddi savunan yazarlar değil vicdani redde sığınan yazarlar denir. şöyle ki benim askerlik yapacak götüm yok keşke anamdan kız doğsaydım. memlekete iki hayırlı iş yapamam ben biri oy kullanmaktı zaten onu da boş attım bide askerlik çıkarmayın başıma.
benim de içinde bulunduğum yazarlardır.ben orada 6 ay yan gelip yatmak istemiyorum çünkü silah tutmayı beceremiyorum ve bu işten hoşlanmıyorum.6 ay orada işe yaramadan bu milletin cebinden çıkan parayla bedava yaşayacağıma 6 ay bildiğim bir işte çalışırım inan bu vatan için daha yararlı.ayrıca bir de tuvalet temizleme,yerleri silmek gibi saçmalık var .ben üniversite sıralarında dirsek çürütmüşüm,4 sene boyunca ebem s.klmiş,aç kalmışım,ele güne muhtaç olmuşum sonra ilkolulda,lisede karı kız peşinde koşan,serserilik yapan,hayatında iki elle bi s.ki doğrultamamış adamın bokunu temizleyeceğim ha ?
vatan millet sakarya laflarına kanmayıp gerçekleri bilen yazarlardır.
beton millet sakarya'ların,nato mermer nato kafa'ların anlayamayacağı insanlar.
(bkz: tck 318)
(bkz: vicdani ret belgeseli)
geleceği gören yazarlardır. lakin 2012 yılında vicdani ret türkiye'de (kısmen) yasalaşacak.
(bkz: deliriyum)

ne enteresandır ki, aksini savunanlar da muhtemelen askerlik yapmış yazalardır.

neden acaba.
insanoğlunun tabii haklarıyla ilgili bir mevzuda korkaklık ve cesur olmak bağlamında entryler giren erkek çocuklarının empati yapmamak da direndikleri o onurlu arkadaşlardır işte.

askere gitmemek korkaklık ve cesur olmak bağlamında irdelenmez. bu hakkın gerekçeleri son derece somuttur. ilgili arkadaşların askerliklerinde başarılı olmalarını dilerim... herkes işini yapsın
vicdani reddin yasalaşmasına dair yeni bir haberde şöyledir.
http://www.haber7.com/hab...t-icin-yasa-hazirligi.php
(bkz: maniacdepressive)
profesyonel ordunun oluşturulabilmesi için atılacak ilk adımdır. bu kadar vatansever insan varken bu ülkede neden zorla yaptırırlar askerliği anlayabilmiş değilim zaten. askerliğimi yapmış biri olarak hiç ben yaptım bu ibnelerde yapsın kardeşim gibi tavırlar takınmayacağım. hayatımın 15 ay gibi bir kısmı boşu boşuna geçti çünkü orda ve bana kattığı hiçbir şey de olmadı hemen hemen.
okulda örtmenin, işte patronun taşaklarını yalamayı dert etmeyenlerin, "üçbuçuk atıyorum hacı" diyemediğinden, "astsubayın ayakkabısını ne boyacam lan" diye bahanelere sardırdığı yazarlardır...

istersen sözleşme yap askere gitmeden önce; "bak astsubay ayakkabısı boymam, öğlen 12 den önce kalkmam, sabah kahvaltıda kaymak yoksa içtimaya çıkmam, g3 ü pembeye boyamazlarsa firar ederim" falan diye...

tırsık seni...o, çocuğunun ayağında çorap olmayan şehitten utanmayacak mısınız lan.

not:galatasaraylıyım.
ne türklükle nede atalıkla alakası vardır. durum tamamen vijdanidir. elinize tüfeği alıp dağa taşa kurşun sıktığınızdamı oduyorsunuz bu borcu?
(bkz: hasiktir diyorum)
günümüzde zorunlu askerliğin ne devlete ne kendimize ne topluma faydası dokunmakta ki şu anda israil dışında bildiğimiz bir tek türkiye'de var (bilmediğimiz 3. dünya ülkeleri hariç- biz kaçıncı dünya ülkesiyiz). ne askerlik süresinde bireyler amacına- donanımına uygun kullanılıyor, ne askerliğe girişte verilen eğitim kalifiye askerlik yapmaları için uygun, ne de bu kadar çok askere ihtiyacımız var. profesyonelleşmenin zamanı geldi de geçiyor. en güzeli hem bireyler hem devletler arası ilişki bazında dünya tamamen güvenli bir yer olsa ve askerlik mesleği, askeriyeye ayrılan ödenekler ve bunun gibi pek çok detay ortadan kalksa. ama böyle pembe hayaller realizmden çok çok uzak.
eline silah almak istemeyen yazardır. Vatani borcunu mesleğini en iyi şekilde yaparak ödeyeceğine inanır. bu ülkenin silah tutan ellere değil biliminsanına ihtiyacı vardır askerliğin bir meslek olması gerektiğine inanır onu da hakkıyla yapacak insanlar mevcuttur ama o kişi kendisi değildir.
vicdani ret biraz fazla.ulan ya topyekün cepheye gidek ya oturak köyümüzde,ot yolmak askerlik değildir çünkü.
saçmasapan gazlarla yaşayanların o gazla yaşamayanlara duyduğu öfkenin vurduğu gariplerdir.
ahanda buyrun benim lan. sonu olmayan bir savaş uğruna gidip kendimi feda etmek içimden gelmiyor arkadaş bunda garip ne var. vicdani red avrupa'da her ülkede var amına koyim ne oldu onlara ülkeleri sapasağlam duruyor bakıyorum da. her şeyi vatan millet sakarya'ya bağlayan bu ulusalcı zırvalarından bıktık lan. çok can atıyorsan yürü git benim askerliğimi de sen yap. yoksa konuşma. vatana hizmet eline silah alıp kurşun sıkmakla mı oluyor sadece amına koyim ya, bu kadar sığ beyinli insanlardan vicdani red gibi bir kavramını anlamalarını beklemek hata zaten.