bugün

günümüzde türemiş şerefsizliktir! mesafeli, yılışıklıktan haz etmeyen, hanımefendi kızı direkt kezban diye yaftalama yavşaklığıdır! allahım yarabbim ya insanı deli eder bunlar!!!
ver sende turşunu mu kuracaksın. ben denedim bir kezbanın amını turşu yaptım tadı olmuyor taze taze daha iyi gidiyor. ver ne duruyorsun ki toprak doldurcağına biz dolduralım.

(bkz: he yarrağım he)

(bkz: ne diyem mahmut mu diyem)
vermeyene demiyoz ki, verip de vermedim diyene diyoz.

şerefsizliktir.
verdikten sonra kaşar deme şerefsizliğiyle son bulur.
Sanilanin aksine kezbanlarinda biz erkekler gibi pipisi vardir. Bu yuzden verme gibi bi eylem zaten bir kezbandan hic beklenemez.

Konu kilit.
kezban kızımızın yavşak erkeklerden illallah etmesi sonucunda yaptığı tespittir.

amına koyim ben onların çok ayıp ediyorlar.
kezbanizmin içli bir feryadıdır.
kezbanlar ve kovboylar kendi arasında iki ye ayrılır. veren, vermeyen. binen, binmeyen. olur öyle.
Lise Cağlarinda, henüz yetiskin ve olgunluk seviyesine ulasamamis, kücük seylerle ilgilenen zihniyettir.
aslında bazen kızlarada hak veriyorum.
lan kız verince kaşar vermeyince kezban deniliyor bu ülkede kız olmak abazalar yüzünden zor.
biraz empati yapınca hak veriliyor onlarada.
şimdi nasıl ki kezban ve abazanlar varsa
onlara inat dürüst, namuslu ve şerefli insanlarda yaşamaktadır.
kezban demek vermeyen ile sınırlı değil ki, kim demiş öyle? kezban, verse de kezbandır, vermese de kezbandır. o bir ruhtur (ruhsuzluk ya da neyse), o bir hayat tarzıdır (tarzsızlığıdır ya da neyse).