bugün

seksi kadın yoktur azmış erkek vardır vecizesi ile yanyana iken daha bir affalatan önerme.
malezya'da bir genelevin duvarında yazıyormuş bir de bu. (evet kendi dillerinde.)
yüz vermeyen kızlar için söylenmiş olabilitesi yüksek önerme.
nesne kullanilmasi halinde daha da anlasilabilir tumcedir. *
yada;
(bkz: hanim kos bi 70 lik votka kap gel)
+heyy seeen!!
-ne var?
+vermeyen kızı gördün mü?
-evet, o benim nooldu?
+almaya gelmiştim de.
-(nah alırsın)
Her genelleme gibi yanlış bir genellemedir.

"Vermeyen insan yoktur alamayan insan vardır" denilse daha az yanlış olur.
Her genelleme gibi yanlış bir genellemedir.

"Vermeyen canlı yoktur alamayan canlı vardır" denilse daha az yanlış olur.

bonus track: (bkz: bütün genellemelerin yanlış olması)
her genelleme gibi yanlış bir genellemedir.

vermeyen erkek yokdur, alamayan kız vardır.
hayat felsefesi "uçmasını bilen olur pilot, istemesini bilene iner her külot" olan kişinin söylemi. muhtemelen üniversitede kızlar veriyormuş efsanesine fazla inandırılmış bireydir.*
doğru bir önermedir.

+ya bir kere verirsin yada zorla iki kere alırım.
-&%+^
istediği her kızdan alamayan erkeklerin uydurduğu palavradır. Eğer bu cümle doğruysa neden biz tam tersini görüyoruz etrafımızda ? Neden hep abaza olan erkekler ?
vermek almak ne yahu? benim bildiğim "aldım verdim ben seni yendim, gazeteye ilan vermeye geldim." diye bir söz vardı. küçükken, iki takım kaptanları, bu sözü söyleyerek "adım yarışı" yapar ve diğerinin ayağına basan, ilk ve en gözde elemanı seçerdi takım için. şimdi ise "alan erkek, veren kız" muhabbeti yapıyoruz. *
kızların sadece almak/vermekten başka bir şey yapmadığını zanneden kişilerin söylemi.
erkek bir yolunu bulursa kız eninde sonunda verir anlamına gelen cumle. ne kadar doğrudur orası tartışılır tabi fakat konuyla ilgili güzel bir itiraf:

lise döneminde bir yaz aşkı başlar. gün geçtikçe öpüşülür, koklaşılır ama kız bir türlü göğüslerini açmak istemez. ardından bunun sebebinin hatun kişinin göğüslerinin biraz küçük olmasından dolayı utanıyor olması olduğu anlaşılır. ertesi akşam görülen büyük göğüslü bir hatun için ''aa hayatım baksana göğüsleri ne kadar büyük, inek gibi, iğrenç'' yorumu yapılır. vee o gece amaca nail olunur. psikoloji çok mühim.
mantık olarak erkek sayısının kız sayısından fazla olması durumudur.
hayatı s.kinden ibaret gereksiz bünyenin, malzemeye ulaşamaması sonucu işin felsefesişne vurdugunun göstergesi cümledir.

not: artık nasıl bir ortamda dogup büyümüş bilemiyorum.
sevgilisiyle sevişmek için yapmayacağı şaklabanlık, söylemeyeceği yalan olmayan insanların söylediği bir sözdür.
güzel ülkemizde, git gide doğruluğunun kesinleşmesine az kalan önermedir.
bu önermeye kimse darılıp bozulmamalıdır,doğru bir tespittir malum zafere giden yolda herşey mübahtır.
(bkz: vermeyen kız yoktur az içen hatun vardır)
-doğru zamanı bekliyorum aşkım
-zkicem ama zaman kaybına neden oluyorsun mualla.
(bkz: genelev genellemesi)
Aç kalmış tavuğun serap görmesi gibi bir şeydir.
ne verilip alındığına bağlıdır. hediye mi veriliyor, para mı? nesneden nesneye değişir.

sevişirken verilen veya alınan bir şey yoktur. bu nedenle iki kişinin sevişmesi için vermek-almak kelimelerinin kullanılması dilimizin kirletilmesinden öte bir şey değildir.
istemeyen erkek vardır diye sonu tamamlanabilir.
alttakiler gibi güzel özlüsözlerimizdendir;
vermeyen kız yoktur alamayan erkek vardır, çirkin kadın yoktur az vodka vardır, çirkin erkek yoktur fakir erkek vardır.