bugün

basında son günlerde adından iyice söz ettiren ve yakında hapsi boylayacağını düşündüğüm ruh hastası. sırf bu kadın yüzünden taş gibi bir kadın benimle baya bir ilgilenmişti ama o bile bu kadar saçmalığın içinde olmama vesile olmamıştı...
1923 doğumlu, tesettürsüz ve tarikat sahibi bir hanımefendi.
bu hanım hakkında dolandırıcılık yapıyor iddiası var, haklarında kovuşturma açılmış çoktan. bir haber sitesinin linkini veriyorum.

https://www.iyibilgi.com/?haber,26628

haklarında açılan mahkeme dosyası var mı, özellikle bülent hanımın? bilgi veren olursa sevineceğim.
geçenlerde denk gelip sohbet etme imkanı bulduğum, yaş itibari ile ağır şekilde bunamış hanım efendi. ne konuşutuğunu hatırlamakta güçlük çekiyor. uzak durmakta fayda var...
şeytanın askeri, şeytanın dünya da vücut bulmuş hali! ardına taktığı on binlerce insanın günahı ile birlikte öbür tarafta cayır-cayır yanacak bir adem oğlu.
kurucu ve başkanı olduğu dünya kardeşler birliği mevlana yüce vakfına geçen hafta gittiğimde içeride koca bir resmini gördüğüm kendi resmi, atatürk'ün hemen yanına iliştirilmiş kişi.

pasta ve çay içip ölümsüzlüğe inanan bir kaç güneş öğretmen adıyla anılan kişilerle çok keyifli bir sohbet ettim. bana tanrının din programını sonlandırdığını artık uzay boşluğundan sadece kendi belirlediği insanlara bilgilendirme ve dünya barışı için vahiy gönderdiğinden bahsettiler ki ; ama ben ateist olduğumu tanrının herhangi bir din kitabı yazdırdığına inanmadığımı ve bu fikri çok saçma bulduğumu söyledim.ardından:

güneş öğretmen-niye öyle konuşuyorsun 11880 şimdi tanrı seninle konuşsa onu dinlemeycek misin?
11880-saat epey geç oldu, eve geciktim.
Çok bilinen ismiyle Bülent Çorak veya nüfus kaydındaki eksiksiz adıyla Vedia Bülent Önsü Çorak kamuoyunun önüne birçok defa farklı vesilelerle ama hep aynı konu yüzünden gelmiş bir sima.

Dünya Kardeşler Birliği Mevlana Yüce Vakfı lideri- belki ruhani lideri demek lazım. Bayan Çorak, kendine bağlı müritleri ve yine nev-i şahsına münhasır organizasyon yapısıyla birçok kez gazete ve dergiye, zaman zaman da popüler televizyon programlarına konu oldu.

Özellikle kendi yazdığı ve uzaydan Alfa kanalı ile vahiy edildiği iddia edilen Bilgi Kitabı'yla son derece yoğun tartışmalara konu oldu. Ama aynı zamanda kendisine ilgi gösterenlerin sayısının artmasına da neden oldu. Elbette tamamı tartışmalı rakamlar bile olsa 2000'li yılların başında 1500 taraftarı bulunan Çorak'ın günümüzdeki takipçilerinin 10 bini aştığı iddia ediliyor.

Söyledikleri ve yazdıkları uzun metinler ihtiva eden bu ilerlemiş yaştaki (83) bayanın inşa ettiği organizasyonla ilgili çok şey söylendi. Ancak ilan ettikleri o kadar çizgi dışı ve hatta tabir yerindeyse iticiydi ki, kimse mimarinin yapısıyla değil, söylenenlerin gerçekliği ile ilgilendi. *