bugün

taksim bombacısı vedat acar'ın abisi.

vedat acar'ın leşi henüz teslim edilmediği için hastaneyi birbirine katıyor.

kameralara "nerede barış nerede özgürlük" diyor. çok ironik değil mi?
bir yanda bombacı, ve abisi "barış" diyor.

1-2 hafta sonra doğacak çocuğunun adını "vedat" koyacakmış.

"başbakana sesleniyorum" diyor, bağırıp çağırıyor.

şaşkın ve sinirliyim görüntüleri izlerken.
aklım almıyor. biri bana açıklasın şu durumu lütfen.

bombacının abisi çıkıyor ve "nerede barış?" diye soruyor!
nasıl olabilir lan böyle bir şey!?
nasıl bir ülkede yaşıyoruz lan biz nasıl.

(bkz: türkiye den nefret etme nedenleri)

yazıklar olsun demekten başka bir şey diyemiyorum.

ulan harbiden yazıklar olsun böyle işe be hacı.
bir kişi çıkıp şu adama "sen ne diyon yarraaam" diyemiyor ya, harbiden yazıklar olsun.

bu insan suretli varlık için söyleyeceklerim "götümüze girebilir."
susuyorum, yorumları siz sözlük yazarlarımıza bırakıyorum.

zöedit: sözlükteki donanımsız pkk yandaşlarının ebeveynlerine selam ederim.
--spoiler--
nerede barış
--spoiler--
senin kardeşin patlattığı bombayla havaya uçtu barışta.
"oğlumun adını vedat koyacağım. hatta derviş de koyacağım. barış koyacaktım ama.." gibi bir şeyler zırvalayıp "barış"ın nerde olduğunu soran insan. şimdi bu insan ne anlatmaya çalışıyor, mantıklı bir kafayla anlayamadım ben. ama sonra kafamı 180 derece çevirdim, parende kalktım anladım. kardeşinin canlı bomba olması, kendince bir mesaj vermek uğruna kendi canını hiçe sayması ve bir çok kişinin de yaralanmasına neden olmasıyla "barış"ın alakasını çözememiş bir insan. üzüldüm, barış, intihar saldırısıyla mı oluyormuş?
bir kaç gün önce bu saldırı olduğunda pkk "eylemsizlik" kararını açıklamışken dedim ki "inşallah pkk değildir", demekki ben vedat acar'ın abisinden daha çok seviyorum ülkemi. ama sonuç yine hayal kırıklığı. böyle barış olmaz, böyle politika hiç olmaz! yazık ediyorlar zavallı kürt halkına. onlar eminim ki böylesini hiç istemiyorlar.
bu adama kımse bişey diyemedi ya ona yanıyorum.
muhtemelen başbakan' a seslenme kısmı gerçekleşebilir. zira alışıktır sayın başbakan pkk ve abisi amerika ile muhatap olmaya.
başbakana sesleniyormuş,seslensin bakalım,ne diyecek çok merak ediyorum;

"sayın başbakanım kardeşim taksimin ortasında orasına burasına bomba koyup bir sürü masum insanın canını almaya çalıştı ama beceremedi,nerde özgürlük tayyip bey,nerede barış ha sorarım size ?" falan mı diyecek acayip meraklandım şimdi...

büyük ihtimalle başbakanda yatıştırmaya çalışacak falan...arkadaş söylemedi demeyin bu iş burada bitmez bu çirkef adam asla susmayacak.
şehit cenazesinden çıkmış bir grup ülkücünün arasına düşmesini dilediğim kişi.