bu sözün içini boşaltırsanız ,vatan hainleri ...????

iskilip atıf hoca devlet hastanesi. ??????????????

boşalttın mı böyle olur..

not; bunu yazdık hödükler anlar mı, anlamaz ,niye çünkü hödük...
vatan hainliğinin-vatana ihanetin cezası ölümdür, yukarı da örnek verdik ,hödükler anladınız mı, sanmam.
''Vatanın yüksek çıkarlarını hiçe sayarak onun aleyhinde iş gören kimse.'' olarak nitelendiriyor türk dil kurumu.

Anayasal düzeni ortadan kaldırmaya çalışmak nedir? Anayasayı beğenmiyorum, o halde uygulamıyorum demek nedir? Anayasa ve kanunlar ne derse desin, uygulayıcı kudret bendedir ne demektir? Çokum ama anayasayı değiştirebilecek kadar çok değilim, o halde olanı tanımıyorum demek nedir?

Vatanın yüksek çıkarlarını kim belirler? Anayasayı yok sayarak vatanın yüksek çıkarları gözetileblir mi? Veya anayasayı işine geldiği gibi kudreti seviyesinde yorumlamak, uygulamak veya uygulamamak nedir?

işte diyorlar ya hep, ''her şey kitaplarda yazıldığı gibi olsaydı?''....
işte o işler öyle olmuyor.

Soru şu aslında? ''Vatanın yüksek çıkarlarını kim belirler? Bu konuda hangi kurum veya kişi muktedirdir? Anayasamız bu vatanın en yüksek çıkarı değil midir?''

Umarım gelecek nesiller bu ülkede bu kısır sorular ve sorunların dışında bir iklimde büyürler.
Umarım işler gelişmiş toplumlarda olduğu gibi, bizim ülkemizde de adamına göre değil, kitaba göre olur.

Muasır medeniyetler seviyesi bunu gerektirir.
Siyasal islamcının eş anlamlısı olan kelime.
herhangi bir şekilde iktidarla ters düşen kimseye denir.
gerçek vatan hainidir. bir de vatan hayini var, onlar hain falan değildir...