bugün

EN SON MODA OLAN DiZiNiN BAŞROLDEKi KADIN OYUNCUSU NE GiYERSE UCUZ TAKLiDiNi ÜZERiNDE TAŞIMAKTAN GURUR DUYAN, AĞZINDA Bi HOKKA SAKIZLA DOLAŞAN, KiTAP OKUSA BiLE MEHMET COŞKUNDENiZ TÜREVLERi OKUYAN KIZDIR.

ÇOĞUDA TER-YEMEK KOKUSU ÜZERiNE AÇIK PARFÜMCÜDEN ALDIĞI KESKiN KOKULU iĞRENÇ PARFÜMÜ SIKAR ÇIKAR SOKAĞA. GÖRÜNTÜSÜ BiLE TiKSiNMEK iÇiN YETERLiYKEN BU AĞIR KOKU iYiCE NEFRET ETTiRiR KENDiLERiNDEN. OTOBÜSTE ESKAZA YANIMA OTURMALARINDA iÇiM DIŞIMA ÇIKAR.
latin kızlarının varoşunun tadından yenmez dir. bu önerme başka ülkenin kızları için olabilir.
zenginlerin anne olup böyle tespit yapıp kıçımı yırtayım diye uğraşan çocuklar doğurmasından iyidir.
Türkiye deki ayrımcılığın sınır tanımadığını gösteren bir tespittir. Demek ki neymiş Türkiye güllük gülistanlık bir memleket değilmiş. Görmeden , araştırmadan, dinlemeden o sorun yok,bu sorun kabul edilemez diye sallanmamalıymış. Alın işte sözlükteki saçma başlıklardan biri daha.Bu adam! belki yarın bir gün başbakan olacak .
doğru bir önerme. sokağa çıkma yasağının yakın da olduğunun belirtisidir ayrıca.
efendim şimdi genelleme yapmaktan hoşlanmıyorum ama bu kızlarımızın mide bulandırmalrının sebebi sanılanın aksine ekonomik durumları değildir -en azından insan olanlar için- bu kızlarımızın mide bulandırma sebebi özentilikleridir; zengin kızlar gibi giyinmek için çakma mal kullanmaları veya lüks kuaförlere gidiyomuş gibi gözükmek için mahhale berberinde saçlarını iyice abuk sabuk yaptırıp insanı tiksindirmelerindendir... burdan bir çağrıda bulunuyorum yapmayın etmeyin güzel kardeşlerim; siz zaten olduğunuz gibi güzelsiniz toplum sizi zorluyo farkındayım ama doğallığınızdan şaşmayın çünkü çok göze batıp zenginler arasında alay konusu oluyosunuz. tabi ki kendi halinde olan ve varoşlarda yaşayan kızlarımızla, durumu iyi olup lüks semtlerede oturan kızlarımız arasında hiçbir fark yoktur, olmamalıdır.
sevmeyi bilmemekle alakalıdır bu bulantının sebebi. insanın içi sevgi doluysa nasıl da anlar o varoş kızını, nasıl da basmak ister bağrına, ya da elinden tutup dolaşmak ya da sevişmek.herşey insanın içinde bitiyor, kompleksleri, öfkeleri ve diğer şeyler.
zengin yavrusu tiki kızlardan daha az mide bulandırırlar.
bu kızların cebinde i-phone'lar olup da benim cebimde kamerasız telefon olmasıdır içimi yakan.
insanın ruhunun (başlık-a) daki gibi pis kokmasından daha az mide bulandırır.
tamamen yanlış bi önerme. hatta götümle güldüm.

geçen gün starbucks'ta 4 kız vardı. öyle kişiliksiz, öyle saçma konulardan bahsedip, kusarcasına hayvan gibi kek yiyorlardıki bildiğin tiksindim yani.
Yanlış önerme.
(bkz: insanları hakir ve fakir göremezsin)
tamamen yanlış bi önerme. hatta götümle güldüm.

onlarda starbucks da kusarcasına hatta sıçarcasına kek vs yemek isetrlerdi ama malum ülke şartları bunu gerektirdiğinden kızlarımız buna boyun eğmektedirler. beğenmiyorsan git başka yerde ikametgah et arkadaş.
o değilde, giyim zevki parayla satın alınamıyor. pazardan 3 liraya alırsın yine yakışanı alırsın. çokta güzel kıyafetler mevcuttur.
suyu bulandırıp balıkların oynaşmasından zevk alan, kendi kendinin bu dünyada yapabileceklerine dair her hangi bir beklentisinin karşılık görmeyeceğinden emin olduğundan huysuz ve bencil bir çocuk gibi zırlayarak ilgi görmeyi uman, zavallı insanlardan birinin ortalığa bıraktığı naif kokulu bir entry ile karşı karşıyayız. dinde olsun, millette olsun, gelir kesiminde olsun, insanları sınıflandırmanın ve dahası faşizan bir tavırla bulundukları yerde olmalarından suçlamanın kesif kokusu değişmiyor. sanki iç organları çürümüş zombilerin osuruğu gibi hayattan soğutan bir koku.sözler ortaya sıçılmış ve hala sıcak, anlam yok ama, o her şeyden önce içinde olduğu bu sözcüklerden kaçarak uzaklaştı ve yerini bu kesif çürümüşlüğe bıraktı.

bu koku ne marka deodorant sıksanız,hangi ırktan gelseniz, kaç kere zemzemle yıkansanız, ne yaparsanız yapın gitmez üzerinizden. bu koku ruhunuzun içinden çürümüşlüğünden gelmektedir, ve saldırır yaşama anlam dolu kelimelere ki kendi ile doldursun. çok olmak çoğalmak miktarın şanındandır onlara göre, ne kadar paran var, günde kaç rekat namaz kılarsın, anan baban ne kadar bilmemne ırkındandır, daha da daha derler, çok oldukça üredikçe niteliğinin tıynetsizliğini, çokluğun bu vasfı örter zannederler. mevlananın, yunusun, yusufun kuyularda çileye sabredebilmesi bu kokunun yokluğundandır. miskü amber ağusudur, öldürsede şan veren gerçek sevginin büyüsüdür, ama onlar bu insanları överken bile gözleriyle bakıp "ben ne kadar çok biliyorum" der aynı çokluğun anlamsız boşluğunu dimağlarından boşaltıp etrafa ağır bir yük yüklerler, gerçeğin hafifliğinden ve basitliğinden bi haberdirler.

insanlığa bakıp küçük gören, hakir gören mel'un
bre söyle çirkinlikten ötürü
neden aynayı suçlarsın
bir yol silkelen bir yüzüne bak
aç aç armudun sapıynan oynarsın
sen her yol küfrettin ki
sebeb, güzellik yok der yanarsın
güzellik içte yoksa göremezsin
sen hep çevreye boşa bakarsın.

kendi güzel söz söylemeyen
sağırdır, neki güzel söz duya
kendi gül bahçesine su vermeyen
haketmez ki, bülbülün aşkına vara
kendisi güzel gözle içten bakmayan
göremezki, güzelliğin ne olduğunu bile
bilede gelip burda bize anlata
ki bizden de hoş karşılık bula

bir de gelsinler böyle boş beyinle, böyle kokuşmuş sülük gibi bir ruhla size insan olmaktan bahsetsinler. okumayın siz okudukça bir bok olduklarını sanarlar zavallılar, belki ilgi görmezlerse yol izan öğrenirler dize gelirler.

edit : birde bunlardan en kesif kokanı, insanların fukarağlığından, cehaletinden muzdarip olduğuna dışarı çıkamaz olmuşmuş, umuyorum olduğu yerde kalır dışarı çıkmaz. bize iç burkucu kokusunun sözleriyle geldiği kadarı yetiyor, birde varoşlarını , istanbulun sokaklarını çıkıpda kirletmesin aman.
Özellikle de apaçi takılan ve park köşelerinde varoş piçlerle yiyişen kızlar. Utanmasam kusarım.
irite edici bir nefret söylemi kesinlikle...
Kendini beğenmiş zengin züpbe lafı.
bazen çok tahrik edici olabilirler.
çamaşır suyu kokan ellerini kimse öpmemiş, soğan doğrarken beline kimse sarılmamış, anne olmamış, ev işine dair hiçbir sorumluluk almamış insan söylemi.
ülke olarak ötekileştirmenin sınırlarında takılıyoruz.